» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master Masterpulse MH530 – recenzja słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-10-25 03:39:54

A A A | Wejść na stronę 13677 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Dane techniczne
Średnica głośników 44 mm
Impendancja 50 Om
Pasmo przenoszenia 20 – 2000 Hz
Czułość 118 dB +/- 3 dB (Focus FX) / 109 dB +/- 3 dB (bez Focus FX)
Długość kabla 1,2 m (adapter audio 0,3 m)
Rodzaj mikrofonu wielokierunkowy
Czułość mikrofonu -34 dB +/-3 dB
Odstęp sygnału od szumu 50 dB lub więcej

Przez ponad dwa tygodnie korzystaliśmy ze słuchawek Masterpulse MH530 na co dzień, wykorzystując je do wszystkich czynności, czyli grania, słuchania muzyki i oglądania filmów. Możemy zapewnić, że grają one naprawdę nieźle, dźwięk jest czysty i przyjemny dla uszu. Mamy tutaj przede wszystkim wyraźne niskie tony, które nieco przysłaniają pozostałe pasma. Jeżeli jednak będzie nam to nadal za mało, to wystarczy, że zdejmiemy panele boczne i zobaczymy prawdziwe możliwości basu w Masterpulse MH530. Jego dominacja jest wtedy ogromna, a słuchawki wręcz wibrują nam na głowie przy wysokim poziomie głośności.

Cooler Master Masterpulse MH530

Oczywiście technologia Bass FX to bardzo pożądane zjawisko i za sprawą takowych basów potrafi zupełnie odmienić odsłuch niektórych piosenek, a także wprowadzić zupełnie inne wrażenia do gry. Jeżeli więc preferujemy takie efekty to ten model Cooler Mastera sprawdzi się bardzo dobrze. Dodajmy, że po zdjęciu bocznych paneli słuchawki są otwarte i słyszymy dźwięki otoczenia, a także inni słyszą to co my.

Cooler Master Masterpulse MH530

Ogólnie jakość dźwięku jest dobra, a sprzęt daje radę oczywiście grach, do których jest domyślnie stworzony, jak i w muzyce i filmach, chociaż mieliśmy już zdecydowanie lepsze modele do typowego odsłuchu, dlatego MH530 rekomendujemy graczom.

Cooler Master Masterpulse MH530

Pozycjonowanie jest całkiem niezłe. Bez problemu mogliśmy określić, skąd dobiega dźwięk. Słuchawki Cooler Mastera potrafią ujawnić także dystans – nie mieliśmy wątpliwości, czy przeciwnik znajduje się daleko, czy jest tuż bezpośrednio za naszymi plecami. MH530 radzą sobie także z muzyką. Bas jest wyraźny, ale momentami zalewa pozostałe instrumenty. Brzmienie jest efektowne i klarowne, a to wszystko za sprawą wysokich tonów. Słuchawki CM nie zamulą dźwięku i nie kłują w uszy. Trzeba jednak oddać, że sprawdzają się trochę lepiej w muzyce rozrywkowej, np. w rocku czy elektronice.

Cooler Master Masterpulse MH530

Odnośnie mikrofonu, który został ukryty w lewej muszli, to jak na tego typu rozwiązanie jest nieźle, bowiem rejestrowany dźwięk jest czysty. Minusem jest to, znacznie ciszej niż u konkurencji. Z drugiej strony takie jego umiejscowienie daje nam większą uniwersalność i fajniejszy wygląda całej bryły urządzenia.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...