» załóż konto» przypomnij hasło

ADATA HD710 Pro – test dysku zewnętrznego

Autor: Ireneusz Rak | Data: 2017-12-01 15:57:43

A A A | Wejść na stronę 24870 | Komentarzy 1

ADATA HD710 Pro – test dysku zewnętrznego

W komputerach domowych stosowane są coraz częściej nośników SSD, które zapewniają dużo wyższą wydajność od dysków HDD. Te drugie wykorzystywane są głównie jako magazyny danych. Wielu użytkowników postanawia jednak zainwestować w nośniki zewnętrzne, które zagwarantują odpowiednią pojemność. Niedawno firma ADATA odświeżyła swoją ofertę i wprowadziła do sklepów model HD710 Pro, która ma być jeszcze bardziej odporny na wstrząsy, a także wodoodporny. Poza tym zaimplementowano tutaj technologię G-Shock. Jak to wszystko sprawdza się w praktyce? Przekonacie się w poniższym artykule.

W białym pudełku z przeźroczystym frontem dostajemy dysk, który utrzymywany jest w plastikowej foremce, a wraz z nim przewód USB 3.0 o długości 38 cm.

ADATA HD710 Pro

Urządzenie na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie. Nośnik ma wymiary 133,3 x 98,5 x 26,7 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 390 gramów. HD710 Pro został zamknięty w wielowarstwowej obudowie z tworzyw sztucznych, a dokładniej z matowego plastiku i grubej gumy. Obudowa składa się z trzech warstw, które stabilizują urządzenie, a gumowe wstawki od zewnątrz odpowiednio zabezpieczają konstrukcję. Powłoka matowa jest w kolorze czarnym, a silikonowe wstawki mają barwę czerwoną. Produkt ADATA prezentuje się dosyć specyficznie.

ADATA HD710 Pro

Dodatkowo przeprojektowano zatyczkę dla portu USB 3.1, żeby przyłożyła się do spełnienia norm certyfikatu IP68 oraz MIL-STD-810G 516.6. Osłona zamyka się bardzo łatwo, zapewniając całkowitą szczelność. Producent zakłada, ze sprzęt ten jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,5 metra i zachowuje szczelność przy zanurzeniu do dwóch metrów na czas poniżej jednej godziny.

ADATA HD710 Pro

Dysk został wyposażony w specjalny rowek biegnący dookoła obudowy, umożliwiający wygodne przechowywanie odłączonego kabla USB. W czasie, kiedy HD710 PRo nie jest używany, po prostu odłączamy kabel i owijamy go dookoła obudowy. To sprawia, że mamy mniejsze ryzyko jego zgubienia. Kabel jest czarny i dosyć gruby; z jednej strony ma wtyk USB 3.0 typu A do komputera, a z drugiej microUSB w wersji 3.0.

ADATA HD710 Pro

W środku obudowy ADATA HD710 Pro jest dysk marki Toshiba. To urządzenie 2,5 cala, posiada prędkość obrotową 5400 RPM.

ADATA HD710 Pro

My dostaliśmy do testów wersję czerwoną, ale można w sklepach znaleźć także opcje żółtą, czarną i niebieską. Poza tym mamy cztery pojemności: 1 TB, 2 TB, 3 TB oraz 4 TB.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Stouek

  2018-12-21 14:41:56

  Ja bym dodal jedną wade. Mianowicie bardzo sztywny kabel układający się w nienaturalne pozycje.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...