» załóż konto» przypomnij hasło

Towarzysz notebooków

Wireless Mobile Mouse 4000

Autor: Michał Szymański | Data: 2009-09-24 15:13:43

A A A | Wejść na stronę 25839 | Komentarzy 1


Mówiąc o funkcjonalności zacznę od czegoś, co mnie niezwykle zaskoczyło. Chodzi tutaj o nano-nadajnik fal radiowych, który umożliwia kontakt myszki z komputerem. Jak sama nazwa już wskazuje jest on wręcz mikroskopijnych rozmiarów. Podłącza się go do portu USB w naszym laptopie lub innym podobnym urządzeniu. Pierwszy raz spotkałem się z tak małym nadajnikiem. Całość (wraz z wtyczką) mierzy 18mm zaś sam nadajnik zaledwie 5mm! Kiedy się go schowa pod brzuchem myszki, nie widać go w ogóle. Podobnie jest kiedy podłączymy go do notebooka. Nic nigdzie nie wystaje co pozwala na wygodne używanie go a nawet i transport bez odłączania od laptopa. Jedyny problem może być, kiedy będziemy go chcieli znaleźć w torbie pośród książek, kabli, płyt czy też innych podobnych, niepotrzebnych nam akurat rzeczy. Mimo tak niewielkich rozmiarów urządzenie to spełnia wszystkie swoje funkcje tak samo dobrze jak inne, większe.
Wireless Mobile Mouse 4000
Jeśli połączymy takie rozwiązanie z zastosowaniem technologii BlueTrack uzyskamy potwierdzenie tego, że nie bez powodu Microsoft znajduje się na szczycie branży komputerowej. BlueTrack wykorzystuje niebieską diodę oraz szerokokątną soczewki do przetwarzania obrazu, które tworzą dokładną replikę powierzchni na której pracuje mysz. Układ ten łączy wiec ze sobą precyzję lasera z zasięgiem i wydajnością układów optycznych. Zwiększa to płynność i precyzję pracy myszki. Dzięki temu urządzenie sprawdza się niemal na każdej powierzchni. Tak więc z omówionym wcześniej nadajnikiem i takim układem optyczno-laserowym naszego gryzonia możemy użyć prawie wszędzie tam gdzie zapragniemy. Nieważne czy będzie to siedzenie w autobusie, fotel w samolocie, ławka w parku czy też prześcieradło w naszym łóżku. Praca lub rozrywka podczas podróży staje się dzięki tej myszce o wiele wygodniejsza.
Wireless Mobile Mouse 4000

Wireless Mobile Mouse 4000
Spójrzmy na możliwości techniczne WMM 4000. Jej maksymalna wartość rozdzielczości 4000 DPI co może sugerować nam sama nazwa. Według mnie jest to dostateczna ilość. Rozdzielczość powyżej 4000 powoduje, że zapanowaniem nad myszką staje się coraz trudniejsze.
Wireless Mobile Mouse 4000

Wireless Mobile Mouse 4000
Rzeczą mniej istotną, jednak nie bezwartościową jest głośność dzwięku klikania. Myszka „chodzi” naprawdę cichutko dzięki czemu nie zbudzimy śpiącej obok osoby, z którą akurat podróżujemy w pociągu.
Wireless Mobile Mouse 4000

Wireless Mobile Mouse 4000

Do dyspozycji mamy w sumie cztery programowalne przyciski: dwa clicki, jeden boczny i rolka. Żądaną opcje możemy im przypisać za pomocą oprogramowania dołączonego na płycie CD. Jest ono bardzo przejrzyste i czytelne. Raz zainstalowane, pozwoli nam na obsługiwanie praktycznie wszystkich modeli myszek od Microsoftu, gdyż jest ono uniwersalne. Do wyboru mamy jedną z 38 dostępnych opcji na każdy przycisk. Nie będę wymieniał ich wszystkich, bo nie ma to sensu. Jednak jest to bardzo bogata oferta i jestem pewien, że każdy będzie wstanie wybrać coś potrzebnego i wygodnego dla siebie. Ciekawa jest możliwość nagrania swojego macra, który jak już wspominałem chociażby w recenzji MICROSOFT SideWinder X8 Gaming Mouse , ma on bardzo szerokie zastosowanie. Można go stosować w grach, programach, przeglądarkach i wiele innych. Czwarty przycisk na boku jest łatwo dostępny dla kciuka, co poprawia komfort pracy z tą myszką.


Wireless Mobile Mouse 4000

Wireless Mobile Mouse 4000
Istnieje także przydatna opcja dla tych, którzy posiadają Windowsa 7. Przy użyciu rolki możliwe jest szybkie przeskakiwanie pomiędzy otwartymi oknami. Niestety nie było mi dane bliższe sprawdzenie tej możliwości, ponieważ nie posiadam tego systemu operacyjnego. Ruch rolki w czterech kierunkach w dzisiejszych myszkach staje się standardem, którego nie mogło zabraknąć w WMM 4000. Technologia ta nosi nazwę Tilt Wheel. Jak już wcześniej wspomniałem istnieje także możliwość użycia rollera jako zwykłego przycisku. Nie muszę chyba mówić jak bardzo usprawnia to poruszanie po naszym komputerze czy też Internecie. Ten układ znajduje zastosowanie szczególnie w różnego rodzaju przeglądarkach, a także i w środowisku Windowsa czy też różnorakich programach. Sama rolka jest czarna, dostosowana kolorystycznie do reszty myszki. Jej powierzchnia pokryta jest gumową powłoką co eliminuje ryzyko poślizgu. Opór kółka jest ciągły i odpowiednio duży. Z jednej strony daje możliwość płynnego ruchu ale i zapobiega nadmiernemu, niezamierzonemu przesunięciu. Podobnie niemożliwe jest także wciśniecie jej niechcący czy też wychylenie na bok.

Mimo że myszka jest dość mała o z pewnością mogę stwierdzić, że nawet wielogodzinna praca z nią nie przyniesie uczucia zmęczenia ręki. Profil jej jest stosunkowo dobrze dopasowany do ludzkiej dłoni. Co ważne, urządzenie to jest zbudowane symetralnie, dzięki czemu nadaje się do użytku zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych.

Kiedy spojrzymy na brzuch naszego zwierzaka, z pewnością zauważymy niebieskie światło z diody. Znajduje się ona w zagłębieniu co utrudnia wszelkie jej zabrudzenie czy tez uszkodzenie. Obok znajduje się miejsce na schowanie Nano-nadajnika. Ten pomysł pozwala na przechowanie go mając pewność, że się nie zgubi i nie uszkodzi. Poniżej znajdziemy włącznik-wyłacznik naszego gryzonia. Używając go, zaoszczędzamy na energii z baterii podczas transportu i okresu nieużywania myszki. Jak podaje producent na jednej baterii mycha jest wstanie działać maksymalnie przez 10 miesięcy.


Wireless Mobile Mouse 4000

Wireless Mobile Mouse 4000
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Mateusz

    2009-09-29 20:22:24

    Świetny tekst! Microsoft zrobił wyraźny krok do przodu :)

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...