Notatnik w a'la skórzanej obudowie
Samsung Galaxy Note 3 - test phabletu
Pokaż specyfikację 
| Specyfikacja Samsung Galaxy Note 3 | |
|---|---|
| CPU | Qualcomm Snapdragon 800 (N9005, N9002)/ Exynos 5 Octa 5420 (N9000) |
| GPU | Adreno 330 (N9005, N9002)/ Mali-T628 MP6 (N9000) |
| Ekran | 5,7-calowa matryca Super AMOLED Full HD |
| RAM | 3 GB |
| Pamięć wbudowana | 16/32/4 GB + karta microSD |
| Aparat tył | 13 MP |
| Aparat przód | 2 MP |
| Akumulator | 3200 mAh |
| Wymiary całkowite | 151,20 x 79,20 x 8,30 mm |
| Waga | 168 g |
Jestem znany z narzekania na obudowy Samsunga i przesycone ekrany AMOLED. MuszÄ™ jednak przyznać, że SGN3 zrobiÅ‚ na mnie pozytywne wrażenie. Obudowa jest dobra i praktyczna na co dzieÅ„. Co do ekranu to dziÄ™ki ustawieniom, które obecne sÄ… też w S4 można dostosować wyÅ›wietlanie barw do swoich upodobaÅ„. Mi najbardziej przypadÅ‚ do gustu tryb Profesjonalne zdjÄ™cie. Po pierwsze najbliżej mu do wyÅ›wietlania realnych barw, a po drugie to kolory sÄ… wyÅ›wietlane w standardzie Adobe RGB.

Tryb standardowy reprezentuje to, do czego przyzwyczaiÅ‚y nas ekrany AMOLED – ocieplona biel i mocno jaskrawe barwy. Tryb standardowy stara siÄ™ stonować trochÄ™ barwy, ale nadal idzie dostrzec mocno zaznaczone kolory. Tryb Profesjonalne zdjÄ™cie pokazuje, że AMOLEDy mogÄ… wyÅ›wietlać barwy bardzo zbliżone do naturalnych. Ostatni z trybów – Film – wyłącza jakby kompletnie cukierkowy koloryt i upodabnia siÄ™ do znanych IPSów.
Czerń jest wprost doskonała, balans bieli też niczego sobie, a kąty widzenia? Jak to w AMOLEDach bywa- są świetne.

49432
6
0
Komentarze
~arekq
2014-01-13 07:13:48
~wojtek4429
2014-01-13 09:43:42
2014-01-13 11:04:19
~kretykkksi
2014-01-13 12:07:58
Dużo jeżdżę i wybieranie głosowe przez zestaw bluetooth jest dla mnie bardzo ważne. Jak mam wydać ponad 2000 na telefon to nie po to, żeby w nim zaraz dłubać, wgrywać roota i kasować Vlingo. Zdecydowanie lepsze są aplikacje Cyberona, ale niestety Samsung wie lepiej, że mam gadać z telefonem po angielsku
2014-01-13 19:40:57
Vroya napisał:
(...) Najgorzej ze wszystkiego wypada tylna klapka, jest mocno kiczowata, strasznie zniechęca. (...)
Tu akurat się nie zgodzę. Wygląda to lepiej niż błyszczący plastik, to dopiero jest kiczowate. Wymysł skóry może albo się podobać, albo nie. Jednak jest jeszcze trzecia odpowiedź - mnie nie przeszkadza.
~Ari
2016-01-29 08:10:48