Z Chrome korzysta już 20% internautów

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: TCMagazine | Data: 2011-07-04 12:58:46

A A A | Wejść na stronę 2696 | Komentarzy 0

Z Chrome korzysta już 20% internautów

WedÅ‚ug StatCounter, w czerwcu Google Chrome osiÄ…gnÄ…Å‚ ogromny sukces, i z tej przeglÄ…darki korzysta już 20% internautów. StatCounter porównuje skoki popularnoÅ›ci Chrome - w poprzednim miesiÄ…cu (maj), z Chrome korzystaÅ‚o 19.36% użytkowników, a w czerwcu 2009roku zaledwie 2,8% internautów.

"Jest to wspaniałe osiągnięcie Google'a, przejść z 3% na 20% to niebanalny wyczyn." - powiedział Aodhan Cullen, prezes StatCounter.

Podczas, gdy Chrome notuje regularne wzrosty popularnoÅ›ci, Microsoft Internet Explorer znowu straciÅ‚ użytkowników notujÄ…c 43.58% poparcia w czerwcu (43.87% w maju). Również straciÅ‚a Mozilla Firefox - jej udziaÅ‚ na rynku wynosi 28.34%. Z Apple Safari korzysta 5.07%. Użytkowników straciÅ‚a również Opera - w czerwcu korzystaÅ‚o z niej 1.74% użytkowników (1.84% w maju).

WyglÄ…da na to, że trend na wzrost popularnoÅ›ci Chrome nadal siÄ™ utrzymuje. Może to ze wzglÄ™du na Å›wietnÄ… reklamÄ™, jakÄ… robi Google? 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum