VI Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów ? programowanie przyszłości!

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów to ogólnopolska olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów szkóÅ‚ gimnazjalnych, realizowana przez Stowarzyszenie Talent.
Olimpiada organizowana jest w ramach projektu
„Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” prowadzonego przez OÅ›rodek Rozwoju Edukacji.
Jej gÅ‚ównym celem jest zainteresowanie uczniów informatykÄ… poprzez rozwiÄ…zywanie ciekawych i inspirujÄ…cych zadaÅ„ i wyzwaÅ„ informatycznych z zastosowaniem podejÅ›cia algorytmicznego i podejmowania decyzji z wykorzystaniem najnowszych technologii.
Pierwsza edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyÅ‚a siÄ™ w roku szkolnym 2006/2007. Od tego czasu olimpiada organizowana jest co roku i staÅ‚a siÄ™ bardzo ważnym wydarzeniem w terminarzu każdego mÅ‚odego informatyka.
Innowacyjność projektu
Nowa formuÅ‚a Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zakÅ‚ada:
- RealizacjÄ™ zawodów indywidualnych i drużynowych – łączona bÄ™dzie w ten sposób elitarność z powszechnoÅ›ciÄ….
- Zastosowanie nowych technologii dostosowanych do potrzeb uczniów – stworzenie platformy edukacyjnej stanowiÄ…cej nowatorskie narzÄ™dzie pracy.
- Przedstawienie i promowanie informatyki jako nauki interdyscyplinarnej w obrÄ™bie przedmiotów Å›cisÅ‚ych.
- Kształtowanie i rozwijanie postaw i umiejętności pracy w zespole.
- Włączenie nauczycieli i opiekunów w dziaÅ‚ania sÅ‚użące optymalnemu rozwojowi mÅ‚odzieży.
W ramach projektu zorganizowane zostanÄ… również dwa letnie obozy naukowo-treningowe, a także warsztaty dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli – Liderów.
Organizacja zawodów
VI Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów przeprowadzona jest w dwóch rodzajach zawodów: indywidualnych i grupowych.
ZAWODY INDYWIDUALNE
OPIEKA MERYTORYCZNA: Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego
- I etap: 12 grudnia 2011 r. – 23 stycznia 2012 r. – samodzielne rozwiÄ…zywanie zadaÅ„ i przekazywanie rozwiÄ…zaÅ„ przez witrynÄ™ OIG.
- II etap: 10 marca 2012 r. – zawody na szczeblu wojewódzkim organizowane przez Komitety OkrÄ™gowe.
- III etap: 18 – 20 maja 2012 r. – zawody finaÅ‚owe w Gdyni.
ZAWODY DRUÅ»YNOWE (4-osobowe drużyny z jednej placówki edukacyjnej)
- I etap: 12 grudnia 2011 r. – 23 stycznia 2012 r. – zawody na szczeblu szkolnym polegajÄ…ce na drużynowym rozwiÄ…zywaniu zadaÅ„ i przekazywaniu rozwiÄ…zaÅ„ przez portal OIG w trakcie dwóch rund konkursowych, a także na udziale w rundach treningowych.
Trenujesz – startujesz – wygrywasz
- II etap: 10 marca 2012 r. – zawody na szczeblu wojewódzkim organizowane przez Komitety OkrÄ™gowe.
- III etap: 18 – 20 maja 2012 r. – zawody finaÅ‚owe w Gdyni.
Na uczniów czekajÄ… atrakcyjne nagrody rzeczowe i udziaÅ‚ w obozach naukowo-treningowych.
Jak zgłosić szkołę?
Wystarczy przesłać wypełniony formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.oig.edu.pl
-
Poprzedni
EW-7733UnD ?Bezprzewodowa sieciówka USB Nowej Generacji
-
Następny
Hannspree prezentuje nową serię telewizorów LCD LED - SE

4172
0
0
Komentarze