SSD340 ? dyski SSD w przystępnej cenie od TRANSCENDa

Autor: Robert Grzyb | Źródło: informacja pras. | Data: 2014-02-20 11:30:01

A A A | Wejść na stronę 6972 | Komentarzy 0

SSD340 ? dyski SSD w przystępnej cenie od TRANSCENDa

Firma TRANSCEND informuje, że w jej portfolio w kategorii dysków SSD z serii Premium pojawiÅ‚ siÄ™ nowy model SSD 340, oparty na kontrolerze JMF667H firmy JMicron, z pamiÄ™ciÄ… podrÄ™cznÄ… DDR3. NoÅ›nik może być wykorzystany zarówno w notebookach, komputerach osobistych, jak również w zastosowaniach profesjonalnych. Dysk bÄ™dzie również kompatybilny z ultrabookami ze wzglÄ™du na swojÄ… zaledwie 7-milimetrowÄ… grubość.

Transcend SSD 340 osiÄ…ga prÄ™dkoÅ›ci do 520MB/s przy odczycie oraz 290MB/s przy zapisie danych. Maksymalne prÄ™dkoÅ›ci dla próbek losowych danych 4k to 274 oraz 281 MB/s przy odczycie/zapisie. DziÄ™ki takim parametrom noÅ›nik sprawnie przetwarza nawet duże objÄ™toÅ›ciowo pliki wideo czy zdjÄ™cia RAW.

Nowy dysk SSD340 wspiera funkcję SATA Device Sleep (DevSleep), co oznacza, że urządzenie wpięte do portu SATA jest wyłączane podczas stanu bezczynności. W momencie gdy dysk znowu jest potrzebny do pracy, zostaje błyskawicznie uruchomiony. Rozwiązanie to pozwala na znaczne oszczędności energii, np. w baterii notebooka.

SSD340 korzysta z technologii monitorowania pracy noÅ›nika i zapobiegania uszkodzeniom dysku S.M.A.R.T. BezpieczeÅ„stwo danych zapisanych na dysku zapewnia system korekcji błędów ECC, a pracÄ™ pozwalajÄ… optymalizować również funkcje TRIM oraz NCQ.

Dysk Transcend SSD340 dostępny jest w trzech wersjach: o pojemności 64, 128 oraz 256GB. Dysk waży 52 gramy.

Ceny:

Sugerowane ceny brutto dysków SSD340 to 209 PLN za wersjÄ™ 64GB, 279 PLN za wersjÄ™ 128GB oraz 499 PLN za wersjÄ™ 256GB.

Gwarancja:

Prezentowane produkty objęte są trzyletnią gwarancją producenta.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum