RAIJINTEK wchodzi w obudowy

Autor: Robert Grzyb | Źródło: informacja pras. | Data: 2014-06-25 14:51:38

A A A | Wejść na stronę 1880 | Komentarzy 0

RAIJINTEK wchodzi w obudowy

Niemiecka firma RAIJINTEK już nie raz zaskakiwaÅ‚a nas mocnymi produktami w bardzo dobrej cenie. Ich chÅ‚odzenie na procesor EREBOSS ma w tej chwili ponad kilka tysiÄ™cy profesjonalnych recenzji na caÅ‚ym Å›wiecie, przez co jest zdecydowanie najbardziej polecanym cpu coolerem w Europie. Producent ten ma wyryte jasno w misji firmy - tworzyć wysokiej klasy produkty w cenie kilka poziomów niższej niż konkurencja. Dzisiaj RAIJINTEK prezentuje w Polsce nowÄ… obudowÄ™ komputerowÄ… o nazwie Arcadia, która jak idealnie pasuje pod ich myÅ›lenie.

Model RAIJINTEK Arcadia jest z typu Midi Tower i wystÄ™puje w kolorze czarnym oraz biaÅ‚o czarnym. W Å›rodku ze spokojem pomieÅ›cimy najnowsze pÅ‚yty gÅ‚ówne typu ATX, microATX oraz Mini-ITX. Za tackÄ… na pÅ‚ytÄ™ jest dodatkowe miejsce na rozmieszczenie kabli, tak aby po uporzÄ…dkowaniu, nie zmniejszaÅ‚y one przepÅ‚ywu powietrze w komputerze. Z przodu Arcadii znajdziemy dwie zatoki 5.25 cala, w których możemy zamontować rezerwuar do chÅ‚odzenia wodnego lub bardziej standardowo czyli nagrywarkÄ™ Blu-Ray plus kieszeÅ„ na przenoÅ›ne dyski. Dodatkowo na przednim panelu obudowy mamy jeszcze jednÄ… zatokÄ™ zewnÄ™trznÄ… typu 3.5 cala, gdzie możemy zainstalować na przykÅ‚ad czytnik kart pamiÄ™ci. Na górze obudowa mamy Å‚atwy dostÄ™p do jednego portu USB 3.0, jednego USB 2.0, wyjÅ›cia sÅ‚uchawkowego oraz wejÅ›cia mikrofonowego.

WracajÄ…c do Å›rodka RAIJINTEK Arcadia, w pierwszym slocie PCI-Express jest miejsce do zamontowania bardzo mocnej karty graficznej o dÅ‚ugoÅ›ci maksymalnej 400mm, a w pozostaÅ‚ych niżej maksymalna dÅ‚ugość wynosi 310mm. Poniżej kart graficznych mamy miejsce na mocny zasilacz typu ATX, a powyżej na duże chÅ‚odzenie na procesor, którego maksymalna wysokość może wynosić 165mm. W części przedniej obudowy znajdziemy gniazda na cztery pojemne dyski typu 3.5 cala oraz dwa na szybkie i bezgÅ‚oÅ›ne dyski 2.5 cala typu SSD. Wszystko jest zamkniÄ™te w obudowie wykonane z mocnej stali SECC. PatrzÄ…c na wszystkie cechy i funkcje obudowy, można by pomyÅ›leć, że bÄ™dzie ona kosztować okoÅ‚o 200zÅ‚. Nic bardziej mylnego - sugerowana cena detaliczna w Polsce wynosi 119zÅ‚ brutto, a model bÄ™dzie dostÄ™pny u nas pod koniec lipca.

Dane techniczne:
• Nazwa: Obudowa komputerowa RAIJINTEK Arcadia - USB 3.0
• DostÄ™pne kolory: Czarny / BiaÅ‚y
• Kod producenta: 4715109920345 / 4715109920413
• Kod EAN: 0R200004 / 0R200005
• Wymiary: 185 x 415 x 415 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
• MateriaÅ‚: stal SECC, mesh, tworzywo sztuczne
• Waga: 5.9 kg
• ObsÅ‚ugiwane pÅ‚yty gÅ‚ówne: ATX, microATX, Mini-ITX
• Miejsce na zasilacz: Standardowy ATX
• Miejsca na wentylatory:
1x 120 mm (przód)
2x 120 mm (górna pokrywa)
1x 120 mm (tył)
• Wentylatory zainstalowane fabrycznie:
1x 120 mm (tył, 3-pin, 1200 obr/min, 19.71 dBA)
• Filtry przeciwkurzowe: przód, góra, dóÅ‚ (wyjmowane)
• Miejsca na chÅ‚odnice wodne:
1x 240mm (u góry)
1x 120mm (z tyłu)
• Miejsca na dyski i napÄ™dy:
2x 5.25 cala (zewnętrzne, montaż bez śrubokręta)
1x 3.5 cala (zewnętrzny, montaż bez śrubokręta)
4x 3.5 cala (wewnętrzne, 1x zamiast zewnętrznego, montaż bez śrubokręta)
2x 2.5 cala (wewnętrzne, montaż bez śrubokręta)
• Sloty na karty rozszerzeÅ„: 7 gniazd
• Porty:
1x USB 3.0
1x USB 2.0
1x Wyjście słuchawkowe HD
1x Wejście mikrofonowe HD
• Maksymalna dÅ‚ugość karty graficznej: 400 mm (w pierwszym slocie) 310 mm (w pozostaÅ‚ych slotach)
• Maksymalna wysokość chÅ‚odzenia na procesor: 165 mm
• Maksymalna dÅ‚ugość zasilacza ATX: 290 mm
• Cechy dodatkowe:
Otwór montażowy na chÅ‚odzenie na procesor
System do zarzÄ…dzania kablami
Designed in Germany

Dystrybucja hurtowa: Caseking oraz Action
Sugerowana cena detaliczna: 119zł brutto
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum