Qualcomm Adreno 220 jest dwukrotnie szybszy niż Tegra 2

Autor: Kamil Zawiślak | Źródło: Fudzilla | Data: 2011-02-17 20:21:36

A A A | Wejść na stronę 2926 | Komentarzy 0

Qualcomm Adreno 220 jest dwukrotnie szybszy niż Tegra 2

Tak twierdzi Fudzilla, która powoÅ‚ujÄ…c siÄ™ na swoje źródÅ‚a podaje garść informacji na temat nadchodzÄ…cego ukÅ‚adu.

Qualcomm twierdzi, że jego dwurdzeniowy Scorpion (CPU), który bÄ™dzie wspóÅ‚pracowaÅ‚ z Adreno 220 (GPU) okaże siÄ™ nawet dwukrotnie wydajniejszy niż Tegra 2. Adreno wraz ze skorpionem do poÅ‚owy bieżącego roku majÄ… siÄ™ pojawić w 60 modelach różnych urzÄ…dzeÅ„. Fakt ten ma nastÄ…pić do poÅ‚owy bieżącego roku. Taka liczba konkurencyjnych produktów może wprawić firmÄ™ z Santa Clara w niemaÅ‚e zakÅ‚opotanie. Pierwsze Scorpiony, które bÄ™dÄ… obecne w smartfonach/tabletach majÄ… ujrzeć Å›wiatÅ‚o dzienne w tym roku.

Prawdopodobnie jednak, NVIDIA nie bÄ™dzie przegrana, ponieważ Tegra 3 ma siÄ™ pojawić już w sierpniu, w pierwszych próbkach. Qualcomm z pewnoÅ›ciÄ… nie pozostanie bierny tej informacji i ogÅ‚osiÅ‚, że poczÄ…tek przyszÅ‚ego roku to debiut dwóch lub czterech rdzeni ARM produkowanych w 28-nanometrowym wymiarze technologicznym.

Trzeba przyznać, że od dawna nie byÅ‚o tak imponujÄ…cej walki na arenie procesorów ARM. Kto by wczeÅ›niej pomyÅ›laÅ‚, że telefon, no teraz to smartfon bÄ™dzie miaÅ‚ kilka rdzeni…

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum