Płyty Ultra HD Blu-ray bez blokady regionalnej

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Engadget | Data: 2015-10-16 13:09:59

A A A | Wejść na stronę 2736 | Komentarzy 0

Płyty Ultra HD Blu-ray bez blokady regionalnej

Już niedÅ‚ugo bÄ™dzie miaÅ‚a miejsce premiera Ultra HD Blu-ray. Nowy standard ma być pozbawiony blokady regionalnej, co powinno ucieszyć osoby, które importujÄ… konkretne wydawnictwa np. takie, które nie miaÅ‚y premiery na naszym rynku.

Wspomniana blokada zostaÅ‚a wprowadzona kilka lat temu wraz z wejÅ›ciem na rynek DVD i utrzymaÅ‚a siÄ™ aż do pÅ‚yt Blu-ray. Teraz ma nastÄ…pić porzucenie kodowania regionalnego. Nowy standard nie bÄ™dzie jednak obsÅ‚ugiwaÅ‚ technologii 3D, przez co bÄ™dziemy musieli zadowolić siÄ™ jakoÅ›ciÄ… 4K w 2D. OczywiÅ›cie nowe odtwarzacze powinny zapewniać wsparcie dla 3D, które to obsÅ‚uży obecnÄ… generacjÄ™ Blu-ray 3D. Samsung planuje wprowadzić model UBD-K8500, a Panasonic DMR-UBZ1. Ten drugi zadebiutuje już 15 listopada i ma kosztować ok. 12500 zÅ‚otych.

Na poczÄ…tku wybór filmów nie bÄ™dzie zbyt okazaÅ‚y. Na liÅ›cie mamy tkie produkcje jak: „Kingsman: The Secret Service”, „Exodus: Gods and Kings”, „Fantastic Four”, „X-Men: Days of Future Past”, „Life of Pi”, „The Maze Runner” oraz „Wild”. Kolejne zapowiedzi powinniÅ›my otrzymać w czasie CES w styczniu 2015 roku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum