Plextor M7e - kolejne problemy

Autor: Robert Grzyb | Źródło: Expreview | Data: 2015-08-18 15:06:25

A A A | Wejść na stronę 2980 | Komentarzy 0

Plextor M7e - kolejne problemy

Firma Plextor nie ma ostatnio szczęścia. W 2014 roku wprowadzona seria dysków SSD M6S miaÅ‚a wadÄ™, która mogÅ‚a skutkować utratÄ… danych użytkowników. UdaÅ‚o siÄ™ to naprawić poprzez aktualizacjÄ™ oprogramowania, ale to znowu przyniosÅ‚o spadek wydajnoÅ›ci przy dużym obciążeniu. Dopiero z piÄ…tÄ… aktualizacjÄ… uporano siÄ™ z tym kÅ‚opotem.

KolejnÄ… ciekawostkÄ… jest model M6e, który wyposażono w kontroler PCI Express 2.0 x2 (AHCI) od Marvela. ByÅ‚ on niedoÅ›cigniony na tle produktów pod SATA, ale do momentu wprowadzenia SSD XP941 od Samsunga, który byÅ‚ taÅ„szy i 2x szybszy. Wtedy M6e ulepszono do wersji Black Edition, która niestety różniÅ‚a siÄ™ tylko oprogramowaniem bazowym, aplikacjÄ… PlexTurbo, rozpraszaczem ciepÅ‚a oraz innym kolorem laminatu.

Podczas targów Computex Plextor zapowiedziaÅ‚ noÅ›nik SSD oparty o kontroler Marvell Altaplus, który wykorzystuje linie sygnaÅ‚owe PCI Express 2.0. Znamy go m.in. z noÅ›ników Kingston Predator PCIe. NoÅ›niki M7e miaÅ‚y być pokazane w czasie imprezy Flash memory Summit 2015. Niestety tak siÄ™ nie staÅ‚o. Plextor pokazaÅ‚ noÅ›niki M6V, które sÄ… w Europie już od kilku tygodni. WykorzystujÄ… one 15 nm ukÅ‚ady NAND Flash NLC, które produkuje Toshiba. Podobno w ogóle nie bÄ™dzie noÅ›ników M7e z kontrolerami Altaplus, ponieważ nie byÅ‚yby one konkurencyjne dla SM951 Samsunga...

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum