» załóż konto» przypomnij hasło

Nowe ładowarki od marki Hama: sieciowa GaN o mocy 30 W i samochodowa o mocy 45 W. Oto szybkie uzupełnienie energii w każdych war

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Hama | Data: 2023-07-04 09:16:03

A A A | Wejść na stronę 4055 | Komentarzy 1

Nowe ładowarki od marki Hama: sieciowa GaN o mocy 30 W i samochodowa o mocy 45 W. Oto szybkie uzupełnienie energii w każdych war

Oferta producenta została rozszerzona o dwie nowe ładowarki, w tym jedną dla urządzeń mobilnych, opartą o azotek galu. Obie dysponują technologiami Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery. Tak dobrany zestaw sprawi, że zawsze - stacjonarnie czy w czasie urlopowej podróży autem – szybko i bezpiecznie naładujemy smartfon, tablet lub powerbank.

Niemiecka marka, specjalizująca się m.in. we wszelkich akcesoriach do zasilania energią różnego rodzaju sprzętów, uzupełniła portfolio nowoczesnych ładowarek GaN. Do wcześniejszych modeli o mocy 65 i 45 W dołączyła teraz wersja o mocy 30 W, mogącą się pochwalić tym samym zestawem funkcjonalności. Dodajmy dla wyjaśnienia, że GaN to skrót od azotku galu - półprzewodnika używanego przy produkcji tranzystorów w miejsce tradycyjnie stosowanego krzemu. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać sporo mocy w obudowie o niewielkich gabarytach, prawie bez wydzielania ciepła. W praktyce przekłada się to na znacznie sprawniejszy transfer energii i mniejsze jej straty. Szacunki mówią, że dla tej samej objętości moc wyjściowa ładowarki opartej na azotku galu może być nawet trzy razy większa od klasycznej alternatywy.

Ładowarka sieciowa Hama GaN o mocy 30 W nie stanowi pod tym względem wyjątku. Głębokość korpusu wynosi 3,1 cm, szerokość 3,4 cm, a wysokość 2,9 cm. Z grubsza jest mniejsza od konwencjonalnych ładowarek aż o 60 proc.

Ten model korzysta z dwóch technologii przyspieszających ładowanie - Qualcomm i Power Delivery. Qualcomm Quick Charge 3.0 (oczywiście kompatybilny z wcześniejszymi wersjami) pozwala na czterokrotnie szybsze ładowanie urządzeń mobilnych w porównaniu z ładowarkami pozbawionymi tej funkcji. W zasięgu użytkownika jest nawet błyskawiczne zasilanie smartfonu do poziomu 60 proc. w 30 min. Z kolei Power Delivery umożliwia najwydajniejsze i jednocześnie bezpieczne ładowanie urządzenia nawet do 5 razy szybciej. Inteligentny chip automatycznie rozpoznaje i ładuje podłączony sprzęt prądem o odpowiednim napięciu oraz natężeniu. W dodatku za sprawą technologii GaN ładowarka oszczędza akumulator, wydłużając jego żywotność.

Ładowarka wyposażona jest w obustronne złącze USB-C - oznaczone na zielono, a więc kontrastujące z białym kolorem całego urządzenia. Kupimy ją w cenie 99,90 zł.

Jednocześnie wystartował już sezon wakacyjno-urlopowy, co dla wielu z nas oznacza częstsze wyjazdy autem, w których mamy schowanych sporo urządzeń mobilnych. Pamiętając o tym, Hama proponuje swoją kolejną nowość, czyli ładowarkę samochodową o mocy wyjściowej 45 W. To malutki, kruczoczarny adapter ładujący do zasilania smartfona lub tabletu poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej.

I w tym modelu nie mogło zabraknąć Qualcomm Quick Charge 3.0, a także Power Delivery. Dzięki temu nie musimy obawiać się o prędkość ładowania podpiętych gadżetów elektronicznych. Producent umieścił tu dwa porty USB-C: jeden o mocy 25 W, a drugi o mocy 20 W, co daje 45 W łącznej mocy. Pamiętajmy, że możemy zasilać energią dwa sprzęty jednocześnie. Zadbano również o umieszczenie w obudowie diody LED, wskazującej, czy ładowarka w danej chwili pracuje.

Cena tej ładowarki samochodowej to 69,90 zł. 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~kilinski

  2023-08-20 17:47:24

  45 i 65 W to spore moce i po prostu nie zawsze potrzeba tak dużych, tak mocnych ładowarek. Fajnie że tu producent, Hama, poszedł tez w kierunku tych mniejszych, ale nadal w tej nowej technologi. Ona jest po prostu wydajniejsza i bardziej praktyczna. No i od razu te ładowarki mają słuszną wielkość :)

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum