Nokia P1 - szczegóły flagowca

Firma Nokia planuje niebawem wprowadzić na rynek swój flagowy model smartfona P1, który otrzyma system Android. Fińska marka prawdopodobnie zaprezentuje urządzenie na targach MWC 2017 w Barcelonie.
Nowa Nokia będzie oparta na modelu Sharp Aquos Xx3, który możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Model ten debiutował około 6 miesięcy temu w Japonii. W Nokii doczekamy się jednak lekko zmodyfikowanej specyfikacji. Pod maską Finowie zamontują procesor Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM i do 256 GB na pliki. Do tego otrzymamy aparat cyfrowy 22,6 MPix z tyłu, ekran 5,3 cala ze szkłem Gorilla Glass Glass 5, czytnik linii papilarnych z prawej strony i akumulator o pojemności 3500 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Całość ma działać pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat i będzie kosztować 800 dolarów z 128 GB pamięci na pliki lub 950 dolarów z 256 GB.
Firma HMD Global, która odpowiada za produkcję tych urządzeń już potwierdziła swoją obecność na targach MWC, więc możliwe że doczekamy się tam oficjalnej premiery.

-
Poprzedni
Karta GeForce GTX 1080 Ti od Gigabyte ujawniona
-
Następny
Hawkeye - nowy smartfon na Kickstarterze

1958
0
396
Komentarze