AMD Radeon R9 Nano - problem z cewkami?

Autor: Robert Grzyb | Źródło: Expreview | Data: 2015-09-16 15:02:46

A A A | Wejść na stronę 1970 | Komentarzy 0

AMD Radeon R9 Nano - problem z cewkami?

AMD Radeon R9 Nano jest najnowszÄ… kartÄ… graficznÄ…, która posiada peÅ‚en rdzeÅ„ Fiji XT. Model ten pokazano kilka dni temu, a także pierwsze jego recenzje. Niestety pierwsze egzemplarze cierpiÄ… na to samo co model R9 Fury X, czyli piszczÄ…ce cewki.

To sprawia, że karta jest dosyć gÅ‚oÅ›na. Z drugiej strony nie wpÅ‚ywa to na żywotność ukÅ‚adu i jest spowodowane wibracjami nieruchomych komponentów. Producenci mimo tego starajÄ… siÄ™ uniknąć generowanego haÅ‚asu, ale niestety póki co bez powodzenia w przypadku pierwszego ukÅ‚adu. Tak byÅ‚o przy okazji premiery GTX 970 od Nvidii i wspomnianego Radeon R9 Fury X. Sytuacja zostaÅ‚a opanowana dopiero po wydaniu ich kolejnych rewizji, wiÄ™c możliwe, że Radeon R9 Nano też doczeka siÄ™ poprawionej wersji.



Na załączonym wideo możecie przekonać się, że karta staje się bardzo głośna przy dużym obciążeniu, co nie jest spowodowane wcale pracą wentylatora. Jedyną metodą, żeby to opanować jest obecnie zaklejenie klejem piszczących cewek. To niestety może spowodować utratę gwarancji.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum