» załóż konto» przypomnij hasło

Thermaltake Smart RGB 500W – test zasilacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2018-11-09 15:52:01

A A A | Wejść na stronę 18918 | Komentarzy 1

Thermaltake Smart RGB 500W – test zasilacza

Na warsztat wzięliśmy kolejny zasilacz komputerowy o popularnej mocy 500 W. Urządzenie marki Thermaltake ma zapewnić niezawodność i cichą pracę, a dodatkowo jest bardzo przystępne cenowo. Smart RGB to seria wyposażona w podświetlenie, co ma pozwolić jeszcze lepiej spersonalizować naszego peceta. Testowany przez nas model posiada certyfikat 80Plus, co oznacza sprawność energetyczną do 87% (mniejsze koszty, mniej marnowanego ciepła). Poza tym na pokładzie mamy wentylator 120 mm z kontrolerem obrotów, co ma zapewnić dobrą wydajność przy niskim szumie. Czy te wszystkie obietnice zostały spełnione? Czy rzeczywiście warto wydać niespełna 200 złotych na tytułowy sprzęt? Sprawdziliśmy to!


Zasilacz przyjechał do nas zapakowany w czarno-czerwone pudło z licznymi informacjami na wszystkich jego ściankach. Dowiadujemy się tutaj o zgodności z procesorami Intela siódmej generacji, o podświetleniu RGB oraz pięcioletniej gwarancji producenta. W środku otrzymujemy dosyć standardowe wyposażenie, w którego skład wchodzi instrukcja obsługi, cztery śrubki montażowe oraz kabel zasilający (niestety w naszym przypadku zabrakło tutaj europejskiej wtyczki).

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Sam zasilacz Smart RGB 500W od pierwszego kontaktu robi świetne wrażenie. Został wykonany z dużą starannością o detale. Na praktycznie każdej ściance mamy nalepkę z logo producenta i nazwą urządzenia. Na górze widzimy jednak grill, który skrywa wentylator 120 mm, który jest podświetlany diodami RGB. Przyda się ono jednak tylko w przypadku specyficznych obudów, gdzie jednostka zasilająca jest widoczna, a nie schowana w komorze na dole (a takich obudów jest coraz więcej).

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Wymiary PSU to 140 x 150 x 86 mm. Z tyłu widzimy przycisk I/O, przełącznik podświetlenia oraz wejście na kabel zasilający. Kiedy już mówimy o podświetleniu to mamy tutaj aż piętnaście możliwości różnej iluminacji. Zmieniać je możemy przyciskiem, który będzie wystawał z tyłu naszej obudowy. To całkiem dobre rozwiązanie.

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Wspomniany wentylator to model TT-1225, który wyposażony jest w łożysko ślizgowe, a jego maksymalny, generowany szum wynosi 26,3 dBA.

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Zasilacz Smart RGB 500W został wyposażony w jedną szynę +12V o obciążalności 35 A. Linia +3,3 i 5 V pozwalają na obciążenie 20 A i 15 A. To całkiem prawidłowa dystrybucja. Warto jeszcze powiedzieć kilka słów o okablowaniu, które w tym wypadku jest stałe i posiada materiałowy oplot. Mam do dyspozycji następujące kable i wtyczki:

 • 500 mm kabel z wtyczką ATX 20+4 pin
 • 550 mm kabel z wtyczką EPS 4+4 pin
 • 500 mm kabel z wtyczkami PCI-E 2x 6+2 pin
 • 500 mm kabel z wtyczką Molex i dwoma SATA (odległość między kolejnymi wtyczkami to 100 mm)
 • 500 mm kabel z wtyczką FDD, SATA i dwoma Molex (odległość między kolejnymi wtyczkami to 100 mm)

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Thermaltake Smart RGB 500 W

Oczywiście ten model Thermaltake otrzymał najważniejsze zabezpieczenia: OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem), OPP (zabezpieczenie przeciążeniowe) i SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe). Bylibyśmy jednak w pełni usatysfakcjonowani jeżeli lista ta byłaby dłuższa.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Robert

  2018-11-17 15:41:56

  Mam ten zasilacz od ok. roku. Jest to rewelacyjny zasilacz (z funkcją podświetlenia RGB- jak ktoś lubi. Jak nie, to można wyłączyć). Zasilacz jest cichy, bezpieczny i w zasadzie póki co niezawodny.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum