» załóż konto» przypomnij hasło

Test superbezpiecznych pendrivów od Kingstona

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-10-10 13:41:08

A A A | Wejść na stronę 15398 | Komentarzy 0


Drugim urządzeniem, które wzięliśmy na warsztat jest Kingston IronKey D300. To także szybki i wodoszczelny pendrive wyposażony w 256-bitowe szyfrowanie danych. Pierwszą ciekawostką jest fakt, że jego nazwa pochodzi o założonej w 2005 roku amerykańskiej firmy zajmującej się zabezpieczeniami internetowymi. Dopiero w 2011 roku wykupił ją właśnie Kingston. To dzięki ich doświadczeniu producent ten mógł stworzyć urządzenia tak zabezpieczone. Modele D300 spełniają wytyczne normy FIPS 140 drugiego poziomu.

Kingston

Tym razem urządzenie przyjechało do nas w srebrnym pudełku. Na którym mamy duże logo serii IronKey oraz informację o zastosowanym zabezpieczeniu i interfejsie. W środku znajdujemy nośnik o wymiarach 77.9 x 22.2 x 12.05 mm, który został zamknięty w obudowie wykonanej z cynku, która jest wzmocniona i zabezpieczona żywicą epoksydową. Spełniona jest tutaj norma IEC 60529 IXP82, która zapewnia odporność na zanurzenie do głębokości 120 cm. Temperatura pracy może wynosić od 0 do 60 stopni Celsjusza.

Kingston

Po podłączeniu go do komputera zobaczymy, że ma niespełna 15 MB dostępnej przestrzeni. Użytkownicy Windowsa muszą uruchomić program IronKey.exe, żeby skonfigurować szyfrowanie i mieć dostęp do całej pojemności. Dalej przechodzimy podobny proces jak w przypadku poprzedniego modelu. Na początku wybieramy język (dostępny jest także polski), akceptujemy postanowienia umowy i ustawiamy hasło. Ten ostatni krok jest najważniejszy. Musi mieć ono od 8 do 16 znaków, i zawierać dużą, małą literę, znak specjalny oraz cyfrę. Po tych wszystkich zabiegać będziemy już mogli korzystać z pełnej pojemności tego produktu.

Kingston

Po podłączeniu IronKey D300 do innego komputera będzie trzeba wpierw podać hasło, żeby go używać. Jeżeli to zrobimy 10 razy niepoprawnie to nastąpi zablokowanie pendriva i jego sformatowanie.

Kingston

Sprawdźmy teraz jak model ten sprawdzał się w benchmarkach. W Crystal Disk Mark jego prędkość odczytu wyniosła 249.1 MB/s a za zapisu 52,8 MB/s. Bardzo podobne wyniki uzyskaliśmy w AS SSD Benchmark, gdzie prędkość odczytu wyniosła 241.5 MB/s, a zapisu 46.8 MB/s.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...