» załóż konto» przypomnij hasło

Wykonanie, brzmienie i ergonomia

SteelSeries Siberia RAW Prism – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-03-18 12:31:13

A A A | Wejść na stronę 41343 | Komentarzy 5

SteelSeries Siberia RAW Prism – test słuchawek

Seria Siberia od SteelSeries to już od pewnego czasu synonim doskonałej jakości dźwięku. Producent jednak do pewnego czasu uchodził także za jednego z droższych na rynku audio. Teraz, za sprawą modelu Siberia RAW Prism ma zostać obalony ten wizerunek. Czy rzeczywiście duński producent przygotował kolejny świetny produkt w przystępnej cenie? Przypomnijmy, że oceniany przez nas produkt należy do nowości w ofercie SS i jest przeznaczony dla osób o mniej zasobnych portfelach. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Parametry techniczne SteelSeries Siberia RAW Prism
Typ Nagłowne
Impedancja 32 Ohm
Czułość 94 DB
Mikrofon Tak
Mocowanie mikrofonu Wbudowany
Komunikacja Przewodowa - złącze USB
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20000 Hz
Kompatybilność Windows, Mac OS X, PlayStation 4

W ramach oszczędności SteelSeries nie dołożył do kompletu żadnych dodatkowych kabli i przejściówek. Mamy tylko przewód w plastikowej osłonie o długości 1,5 metra, który podłączamy do portu USB. Tutaj należy się odnotowanie, że słuchawki mogą pracować także z PlayStation, a nie tylko z PC.

SteelSeries Siberia RAW Prism

Już na pierwszy rzut oka słuchawki robią bardzo dobre wrażenie. Zewnętrzne elementy obudowy zostały wykonane z plastiku w białym kolorze. Gąbki oraz pozostałe wykończenia są w kolorze szarym. Takie odcienie dobrze do siebie pasują i powinny przypaść do gustu graczom.

SteelSeries Siberia RAW Prism

SteelSeries Siberia RAW Prism

SteelSeries Siberia RAW Prism

SteelSeries Siberia RAW Prism

Na bocznych częściach myszki mamy podświetlane, kolorowe pierścienie. Ich kolor można dostosować za pomocą oprogramowania, które SteelSeries udostępnia swoim klientom. Światło jest dosyć mocne, dzięki czemu będzie widoczne nawet w trakcie dnia. Muszle całkowicie zasłaniają nasze uszy, co powinno przełożyć się na dobre tłumienie dźwięku z otoczenia. Na lewym nauszniku widzimy wbudowany mikrofon, który możemy bardzo szybko wyciszyć poprzez naciśnięcie przycisku, który znalazł się wewnątrz kolorowego pierścienia.

SteelSeries Siberia RAW Prism

SteelSeries Siberia RAW Prism

Słuchawki pomimo klasycznej budowy są bardzo wygodne. Widzimy tutaj standardowy, rozsuwany pałąk, który pozwala na dostosowanie RAW Prism do naszej głowy. Miękkie gąbki znajdujemy nie tylko po wewnętrznej stronie myszki, ale także na górnej części pałąka, dzięki czemu sprzęt wygodnie spoczywa na naszej głowie. Ma to zapewnić komfort nawet podczas wielogodzinnych sesjach z ulubioną grą.

SteelSeries Siberia RAW Prism

Słuchawki podobnie jak inne konstrukcje tego typu są podłączane do portu USB. Taki właśnie urok sprzętu gamingowego, który trudno wykorzystać np. w trakcie podróży z naszym smartfonem. Poza tym zabrakło nam dedykowanego pilota, który pozwoliłby na wygodną regulację głośności.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~freya

    2015-03-22 10:08:29

    Potrzebowałam lekkich i nieźle grających słuchawek. Po poczytaniu wielu opinii mój wybór padł na Siberia RAW Prism. Mam je od wczoraj i muszę powiedzieć, że to był najlepszy zakup w ciemno jak do tej pory ;) Są niesamowicie wygodne i naprawdę świetnie grają! Są tak lekkie, że prawie się ich nie czuje. Polecam wszystkim, którzy spędzają dużo czasu przed komputerem.
  • ~trupek

    2015-03-22 10:58:08

    Słuchawki, które kilka lat temu były czymś na poziomie. Teraz nie prezentują niczego nadzywaczajnego. Ja wybrałem beyeryanamic 770 32ohm, które są bardzo szczegółowe, niemal idealnie pozycjonują i mają ogromną scenę jak na zamkniętą konstrukcję... W combo ze starszym wolfsonem fiio e10 jest bardzo dobrze :)
  • ~nerwus

    2015-03-22 16:50:30

    Słuchawki fajnie grają, wygodnie, ALE posiadają jedną wielką wadę fabryczną, która zdecydowanie skreśla dla mnie te słuchawki jako pełnoprawne słuchawki dla gracza. Otóż słuchawki są w konstrukcji otwartej, co samo w sobie nie przeszkadza, jednakże bardzo czuły i dobrej jakości mikrofon jaki jest wbudowany w słuchawki jest tak blisko głośnika, że 95% dźwięku wydawanego przez słuchawki jest łapana przez mikrofon, tworząc denerwujące echo.
  • ~gustv_212

    2015-03-22 19:14:55

    Podświetlenie w słuchawkach i to przewodowych :D Zrozumiałbym w bezprzewodowych jako indykator stanu baterii, ale w takich z przewodem? To musi być pomysł jakiegoś speca od marketingu, no ale może złowią na świecidełka kilku naiwnych graczy ;)
  • ~cobris

    2015-05-31 20:59:02

    Słuchawki użytkowałem niecałe 2 m-ce. Pałąk okazał się tak słabym elementem że pomimo obchodzenia się jak z jajkiem, po niecałych dwóch miesiącach pojawiły się na nim pęknięcia. Widoczne to jest gdy troszkę rozszerzę pałąk, tak jak normalnie go używam, wysuwana część, ta ciemniejsza po prostu zaczyna pękać. Reklamacja, albo moje mają wadę fabryczną, albo po prostu ten element jest za cienki. Nie mam aż takiej głowy aby to miało jakiś wpływ.

Komentarz 5


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...