» załóż konto» przypomnij hasło

Prostota i elegancja

SilverStone Kublai KL07 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-02-07 17:05:36

A A A | Wejść na stronę 21185 | Komentarzy 4

SilverStone Kublai KL07 – recenzja obudowy

Firma SilverStone poszerzyła swoją rodzinę obudów Kublai o kolejny model o oznaczeniu KL07. Urządzenie to nie oferuje znaczących innowacji, ale wykorzystuje sprawdzone i lubiane rozwiązania, które zostały tutaj prawidłowo zaimplementowane. Producent zapewnia, że jego najnowszy produkt jest dobrze wyciszony i ma spore możliwości wentylacji. Czy rzeczywiście warto wydać około 360 złotych na KL07? Sprawdziliśmy to. Zapraszamy do lektury.


Kublai KL07 przyjechała do nas zapakowana w ekologiczny, brązowy karton na którym nie znajdziemy efektownych zdjęć urządzenia. Mamy tutaj tylko krótką specyfikację obudowy oraz kilka czarnych obrazków. W środku urządzenie jest zabezpieczone przy pomocy folii oraz styropianowych otulin, dzięki czemu nie ma dużych szans na uszkodzenie w czasie transportu. Akcesoria montażowe, w skład których wchodzi tym razem komplet śrubek i instrukcja instalacji dołączone są w małej folii. Ogólnie nie mamy tutaj zbyt wielu dodatków.

Kublai KL07

Na pierwszy rzut oka KL07 to bardzo klasyczna, prosta konstrukcja, która pozbawiona jest podświetleń czy okna z boku. To sprawia, że nie robi piorunującego wrażenia, kiedy zobaczymy ją po raz pierwszy. Osoby, które cenią sobie proste kształty i solidność, powinny jednak być z niej zadowolone. Urządzenie to ma wymiary 510 x 222 x 467 (wysokość, szerokość, głębokość) milimetrów i waży 7,7 kilograma. Na froncie nie mamy zewnętrznych zatok 3,5 czy 5,25 cala, a także nie przygotowano tutaj żadnych drzwiczek. Panel przedni jest w całości zdejmowany, co pozwala na dotarcie do filtrów przeciwkurzowych. Tutaj mamy także miejsce na trzy wentylatory w rozmiarze 120 lub 140 mm. W komplecie znalazły się dwie większe jednostki, a jedno miejsce jest puste i można je zagospodarować według własnych potrzeb. Śmigła posiadają złącza 3-pin i możemy je podpiąć do płyty głównej. Nie ma tutaj żadnego regulatora obrotów.

Na froncie mamy dostępne dwa przyciski – power oraz reset, a także dwie diody powiadamiające w kolorze niebieskim (od zasilania i dysku twardego). Nie świecą one zbyt mocnym światłem, przez co nie będą przeszkadzały podczas korzystania z komputera w nocy.

Kublai KL07

Kublai KL07

Na górze mamy dwa gniazda audio (od słuchawek i mikrofonu) oraz trzy porty USB. Dwa z nich są typu 3.0, czyli takie jak najczęściej spotykamy ostatni czasy w obudowach, a jedno jest 3.0 typu C. Z drugiej strony, tj. w środku mamy złącze USB do podłączenia na płycie głównej. Dodatkowy port typu C pozwoli nam na podłączenie urządzeń peryferyjnych z takim złączem, których na rynku pojawia się ostatnio coraz więcej.

Kublai KL07

Kublai KL07

Kublai KL07

Kublai KL07

Panele boczne obudowy zostały wykonane z litej blachy i nie posiadają żadnych dodatków. Przykręcone są to KL07 za pomocą dwóch szybkośrubek. Od strony wewnętrznej przykryto je gąbką, którą ma tłumić dźwięki z wnętrza urządzenia. Trudno ocenić czy będzie ona odporna na temperatury, ale podczas naszych 2 tygodniowych testów nic się z nią nie działo.

Kublai KL07

Kublai KL07

Tył Kublai KL07 jest raczej standardowy. Na dole mamy miejsce na zasilacz, który możemy zamontować w dwóch konfiguracjach, a nad nim znalazły się sloty na karty rozszerzeń. Ich mocowanie jest dosyć dziwne, bowiem nie musimy ich przykręcać, ale wykorzystujemy blaszkę blokującą z zewnątrz, która jest przykręcona czterema śrubkami. To przy jednej karcie graficznej wcale nie pomaga, a wręcz utrudnia montaż. Powyżej mamy wentylator wyciągowy 140 mm oraz miejsce na panel I/O płyty głównej.

Kublai KL07

Kublai KL07

Na spodzie widzimy cztery nóżki, na których naklejono podkładki antywibracyjne. Te zapobiegają też ślizganiu się sprzętu po powierzchni biurka. Pod PSU mamy filtr przeciwkurzowy, który można łatwo wyjąć i wyczyścić.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Manieks

  2017-02-08 06:39:19

  Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć tej obudowy poza amazonem gdzie cena 470 zł wiec skąd te 360 ? A tak z ciekawości to lepiej ta czy inna wyciszona obudowe
 • ~hojrak

  2017-02-08 15:27:27

  taką cenę sugeruje producent w informacjach prasowych, nie wiem kiedy wejdzie ona na polski rynek, ale zapewne niebawem, bowiem np. KL05 jest już u nas
 • Mikellle

  2017-02-09 14:46:38

  brak obsługi eatx i mało miejsca na dyski jest trochę bolące
 • Miriam83

  2017-02-16 23:19:11

  za drogo za drogo

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...