Ekskluzywana obudowa dla wyrbańców?
Silverstone Fortress FT05 – test obudowy

Firma Silverstone przygotowała kolejny model obudowy komputerowej, który oferuje niekonwencjonalny montaż, podobnie, jak testowany przez nas niedawno Raven RV05. Tym razem urządzenie nazwa Fortress FT05 i zostało ono zbudowane wyłączenie z wykorzystaniem aluminium dla wszystkich paneli (srebrnych lub czarnych). Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie prezentowała się wydajność FT05 pod względem chłodzenia oraz głośności pracy. Jeżeli Wy także, to zapraszamy do lektury artykułu.
Spis treści
Niedawno SilverStone dostarczył do naszej redakcji model RV05, który wzbudził w nas bardzo pozytywne uczucia. Obudowa prezentowała się bardzo dobrze i pozwoliła osiągnąć zadowalające rezultaty podczas testów. Przypomnijmy, że w niej zastosowano innowacyjny układ podzespołów, które były obrócone o 90 stopni w stosunku do konstrukcji standardowych. Wiązało się to z wygodnym montażem, ale także stratą wolnej przestrzeni w górnej części obudowy.
Tym razem przygotowano model o nazwie Fortress FT05, który jest nie tylko bezpośrednim następcą RV05, ale również ma oferować nową jakość. Urządzenie to jest także zdecydowanie mniejsze, ponieważ RV05 oferował pojemność 63,8 litrów przy wysokości 529 mm. W przypadku FT05 mamy zaledwie 46 litrów przy wysokości 483 mm. To prawie o 1/3 mniej.
Obudowa jest w rozmiarze midi tower i oferuje prosty, ale elegancki design, który powinien wielu osobom przypaść do gustu. Z przodu mamy litą powierzchnię, której trochę dynamiki dodaje odblaskowa powierzchnia położona bliżej dołu. Mamy również ustawioną pionowo szczelinę dla napędu optycznego typu slim.
Na górze zdecydowano się umieścić panel I/O, który jest łatwo dostępny do użytkownika. Pod klapką znalazły się dwa porty USB 3.0, dwa gniazda audio, przycisk power i reset.
Tył obudowy, gdzie zazwyczaj widzimy miejsce na wentylator wyciągowy lub slot karty graficznej, tutaj prezentuje się inaczej. Widzimy na samej górze wolne miejsce na zasilacza, a pod nim perforowaną powierzchnię, za którą możemy zamontować zasilacz.
Na lewym panelu widzimy okno z pleksi, które zapewne zmobilizuje użytkowników do utrzymania porządku w środku. Sposób zdejmowania paneli jest bardzo pomysłowy. Po odpięciu górnej powierzchni (co trwa dosłownie sekundę) ujawniają nam się przyciski do paneli bocznych. Wystarczy je nacisnąć i pociągnąć boczne ścianki do góry jednym ruchem.
FT05 na spodzie posiada cztery bardzo krótki nóżki, które tylko minimalnie podnoszą całą konstrukcję od podłoża. To dla nas spore zaskoczenie, ponieważ model ten jest zaprojektowany podobnie, jak Raven 5, czyli, że powinien zasysać powietrze od spodu.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~mirek
2014-11-23 22:08:34
~NORman
2014-11-24 13:15:53
SĹawekpl
2014-11-25 03:16:39
t.luk
2014-11-26 19:21:05
JegoMosc
2014-11-27 06:14:57
~Colin_MC
2014-11-28 00:33:23
t.luk
2014-11-28 13:36:32
Jest to test dwu-etapowy.
Po pierwsze chodzi o sprawdzanie stabilności konstrukcji bez założonych paneli bocznych. Po drugie chodzi o sprawdzenie, czy obudowa wytrzyma Twoją wagę kiedy na niej usiądziesz (już z założonymi panelami bocznymi). I nie, nie ja coś takiego dziwnego wymyśliłem :D