» załóż konto» przypomnij hasło

Nowa seria G w natarciu

Seasonic G-550 – test zasilacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2012-10-26 16:52:04

A A A | Wejść na stronę 71568 | Komentarzy 2

Seasonic G-550 – test zasilacza Firma Seasonic wprowadziła na rynek nową serię zasilaczy komputerowych oznaczoną literką „G”. W jej skład wchodzą cztery jednostki o mocy od 360 W do 650 W. Wszystkie oferują wysoką sprawność potwierdzoną złotym certyfikatem 80Plus, jedną silną szynę +12 V, wentylator z łożyskiem kulkowym oraz kondensatory elektrolityczne najwyższej jakości. Większość z nich posiada także półmodularne okablowanie¬. Czy przy obecnym, bardzo konkurencyjnym rynku zasilaczy, firma Seasonic ma szansę na powodzenie ze swoją serią G? Przekonajmy się na przykładzie jednostki o mocy 550 W. Zapraszam do lektury.

Producent umieścił swój sprzęt w bardzo prostym, ale eleganckim i stylowym opakowaniu o białym kolorze. Na froncie zamieszczono informacje o mocy jednostki oraz posiadanym certyfikacie 80Plus Gold. Nie zabrakło oczywiście loga Seasonic.

Seasonic G-550

Na bocznej ściance mamy zdjęcie urządzenia, a na drugiej stronie tabelkę ze specyfikacją techniczną.
Na odwrocie producent wyszczególnił wszystkie istotne cechy zasilacza. Najważniejsza to oczywiście wysoka sprawność przekraczająca 90 %, odpinane okablowanie, przetwornica DC/DC, wysokiej jakości kondensatory polimerowe i elektrolityczne oraz aż pięć lat gwarancji producenta.

Seasonic G-550

Cały zestaw w środku jest odpowiednio zabezpieczony za pomocą dwóch grubych kawałków pianki. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że w czasie transportu sprzęt zostanie uszkodzony. W komplecie oprócz samej jednostki znajdziemy również instrukcję obsługi, śrubki montażowe, paski na rzepy, opaski zaciskowe, kabel zasilający oraz woreczek z kablami modułowymi.

Seasonic G-550

Seasonic G-550

Sam zasilacz został pomalowany czarnym lakierem. Prezentuje się on bardzo dobrze. Wszystkie elementy są odpowiednio spasowane. Z przodu mamy klasyczną powierzchnię o strukturze plastra miodu. Umieszczono tutaj także gniazdo zasilania, przycisk I/O oraz logo Seasonic.

Seasonic G-550

Seasonic G-550

Jednostka ma wymiary 150 x 86 x 160 mm i waży 1,8 kilograma. Takie gabaryty to standard, dzięki czemu nie będzie problemu z umieszczeniem G-550 w obudowie typu ATX. Model ten posiada wszystkie popularne zabezpieczenia (OVP, OCP itd.).

Seasonic G-550

Seasonic G-550

Na bokach umieszczono naklejki. Na jednej stronie mamy etykietę z dokładną specyfikacją prądowo-napięciową, a z drugiej tylko nazwę zasilacza.

Seasonic G-550

Z tyłu producent umieścił po lewej strony otwór, z którego wydostaje się wiązka stałe okablowania. Bardziej na prawo, na górze znajduje się panel z sześcioma gniazdami modułowymi.

Seasonic G-550

Na górze zasilacza mamy standardowy grill, również o strukturze plastra miodu. Na jego środku nie umieszczono loga, jak np. zrobił to In Win w swoim najnowszym zasilaczu.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • AndiMara

  2012-10-27 15:45:40

  Widać nadal spory podatek od nowości :/
 • ~rrr

  2012-10-28 15:02:13

  ^No nie wiem, cena jest zbliżona do NZXT Hal90 550W, który jest porównywalny elektrycznie, a nie ma odpinanych kabli.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...