» załóż konto» przypomnij hasło

RHA MA350 – recenzja słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-07-06 17:00:01

A A A | Wejść na stronę 12817 | Komentarzy 0

RHA MA350 – recenzja słuchawek

Do naszej redakcji trafiły słuchawki dokanałowe firmy RHA. Producent ten od pewnego czasu coraz lepiej poczyna sobie w naszym kraju, dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć kolejnym jego produktom. Zobaczymy czy model MA350 rzeczywiście charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości i czy gra przyjemnie dla naszych uszu. Jeżeli zastanawiacie się czy warto na ten model wydać 119 złotych to przeczytajcie ten artykuł do końca i sytuacja stanie się jasna. Zapraszamy.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Konstrukcja 1-drożna
Przetworniki Dynamiczne
Konstrukcja obudowy Zamknięte
Impedancja 16 Ohm
Skuteczność 103dB
Pasmo przenoszenia 16 - 22.000Hz
Maksymalna moc wejściowa 10mW
Jakość kabla OFC
Długość przewodu 1.3m
Typ wtyku 3.5mm mini jack
Typ wtyku Kątowy
Regulacja głośności NIE
Mikrofon NIE
Etui ochronne TAK
Waga bez kabla 11g
Gwarancja 24 miesiące

Spis treści

Brytyjska firma dostarcza nam swoje słuchawki w czarnym opakowaniu przez które dzięki przeźroczystej szybce możemy zobaczyć je w realnych rozmiarach. Na poszczególnych ściankach przedstawiono ich specyfikację techniczną oraz najważniejsze cechy. Warto zwrócić uwagę na bogate ich wyposażenie, bowiem w komplecie otrzymujemy klip do mocowania przewodu na ubraniu, materiałowo-gąbkowe etui do transportu słuchawek i dwa dodatkowe rozmiary silikonowych tipsów w rozmiarze S i L. Wersja M jest domyślnie założona, tak więc mamy do wyboru wszystkie rozmiary.

RHA MA350

RHA MA350

RHA MA350

Tak jak akcesoria, tak i same słuchawki są bardzo dobrze wykonane i trudno mieć jakieś zastrzeżenia w tej kategorii cenowej. Zostały one zbudowane z metalowych kopułek, które składają się z czarnej i srebrnej części. Z zewnętrznej strony czarnej części widzimy logo producenta. Część srebrna zakończona jest tulejką, na którą naciągnięto siatkę, która ma zapobiegać przedostawaniu się woskowiny z naszych uszu do środka. Same kopułki są całkiem spore i bardzo dobrze leżą w uchu zapewniając dokładną izolację. Tipsy są dosyć grube i solidne, a na ich końcu widzimy pomarańczowy akcent. Nie powinny ulec uszkodzeniu w trakcie wymiany.

RHA MA350

RHA MA350

Słuchawki podłączamy za pomocą kabla z nylonowym oplotem, który ma długość 1,3 metra. Taka jego budowa ma zapewnić większą wytrzymałość. Dodatkowo został on zabezpieczony gumowymi wstawkami. Na końcu znajduje się pozłacany wtyk mini jack o kątowej budowie, którego obudowa wykonana jest z plastiku o dobrej jakości. Nie zabrakło tutaj splittera wykonanego z aluminium wraz z okrągłym suwakiem, który pozwala nam na skrócenie przewodu.

RHA MA350

Słuchawki mieliśmy okazję testować kilka tygodni i trzeba przyznać, że w tej cenie są prawie pozbawione wad. Może już od razu powiem dlaczego „prawie”. Chodzi o efekt mikrofonowy, który niestety jest tutaj odczuwalny. Poza tym trzeba przyznać, że jakość wykonania słuchawek, spasowanie elementów i wykończenie są na wysokim poziomie. Dodatkowo są one eleganckie i nowoczesne, przez co powinny się podobać szerokiemu gronu użytkowników.

RHA MA350

Jeżeli chodzi o odsłuch to także byliśmy zadowoleni z MA350. Są one wyposażone w 10 nm dynamiczne przetworniki. Od razu można zauważyć, że na czele są niskie i wysokie tony, a średnica jest nieco wycofana. Brzmienie jest bardzo muzykalne. Miłośnicy potężnego basu mogą nie być do końca zachwyceni, ale pozostali użytkownicy już jak najbardziej. Niskie tony są niezłe i dają nam tyle mocy ile oczekujemy. Nie przykrywają brzmienia i nie psują pozostałych pasm. Czego nam zabrakło w basie? Głównie szczegółowości.

RHA MA350

Wysokie tony są znacząco wyostrzone, ale to wcale nie oznacza, że uzyskują dużą detaliczność. Grają one bardzo rozrywkowo, co objawia się znaczącym podbiciem i nowoczesnym brzmieniem. Średnie pasmo jest w stosunku do nich z tyłu, ale brzmi sterylnie. To oznacza, że wokal jest wycofany, ale na szczęście pozostaje wystarczająco klarowny. Nie mamy uwag co do sceny, bowiem ta jest szeroka i głęboka. Pomimo, że MA350 grają stosunkowo blisko ucha, to dobra separacja instrumentów daje nam możliwość prostego ustalenia ich pozycji. Ogólnie rzecz biorąc słuchawki w tej cenie sprawdzą się głównie przy uniwersalnym korzystaniu.

Podsumowanie
Na zakończenie powtórzy, że RHA MA350 to bardzo dobre, uniwersalne słuchawki, które są świetną alternatywą nawet dla droższych modeli dokanałowych. W komplecie otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów, a same słuchawki są bardzo dobrze wykonane, oferują nowoczesny design i dobre brzmienie. Jedynie można by poprawić występujący tutaj efekt mikrofonowy, a także pomyśleć o zastosowaniu pilota na kablu, co ułatwiłoby korzystanie z nich w połączeniu z urządzeniami mobilnymi. Mimo wszystko uważamy, że MA350 są godne zakupu. Producent udziela na słuchawki 3 lata gwarancji.
Dostępność i cena:

Cena według producenta: 119 PLN
(stan na dzień 06.07.2017 r.)

Zobacz, gdzie najtaniej.

Zalety i wady:

plus
 • Dobra jakość wykonana
 • Bogaty zestaw akcesoriów
 • Dobre w zasadzie do wszystkiego
 • Nowoczesny design
 • Stosunek cena/jakość

minus
 • Efekt mikrofonowy
 • Przydałby się pilot na kablu
Przyznane wyróżnienia:
rekomendacja    
Sprzęt do testów dostarczyła firma:

RHA Audio

cooler master
https://www.rha-audio.com/intl

Serdecznie dziękujemy.

 

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...