» załóż konto» przypomnij hasło

Marka Arctic Audio podbije rynek?

Recenzja słuchawek Arctic Sound P531 oraz P321

Autor: Michał Jankowski | Data: 2010-10-25 15:12:50

A A A | Wejść na stronę 32443 | Komentarzy 6


Przyszedł czas, żeby sprawdzić jak sprawdzą się sterowniki dołączone do słuchawek P531 firmy Arctic. Zgodnie z zaleceniami producenta testy odbyły się w środowisku Windows (kompatybilne z XP, Vista i 7). Instalacja przebiega bezproblemowo i już po chwili możemy ciszyć nasze oczy nową aplikacją, która (za co wielki plus) jest w naszym ojczystym języku (na początku testowałem w wersji angielskiej, stąd takie screenshoty).

W zakładce Ustawienia ogólne mamy opcje dotyczące Wejścia systemowego. Właśnie tutaj możemy wybrać odpowiednią liczbę kanałów, która będzie odtwarzana. Do wyboru mamy 2,4,6 i 8 kanałów. Zaleca się używanie:

 • 2 kanały: MP3, WMA, AAC, CD, VCD
 • 6 kanałów: DVD z Dolby Digital lub DTS, WMA-Pro
 • 8 kanałów: DVD z Doby Digital EX lub DTS ES oraz Gry 3D

Również w tej samej zakładce mamy dostęp do trybu DSP, który to pozwala na uruchomienie efektu procesora DSP 7.1 Virtual Speaker Shifter. W ustawieniach zaawansowanych mamy dostęp do bardzo ciekawych i przydatnych opcji. Możemy przybliżać i oddalać wszystkie satelity od osoby, która znajduje się w środku wirtualnego pomieszczenia. Widać to na poniższym screenshotcie. Dalej możemy również wprowadzić nasze siedem głośników w ruch zgodny lub odwrotny do ruchu wskazówek zegara. I ostatnia możliwość to rozmieszczenie ich w dowolny sposób, co jest funkcją dla najbardziej wymagających użytkowników. Poniżej znajdziemy również poziom natężenia dźwięku, który oczywiście zmienia się w zależności od odległości od środka wirtualnego pokoju.

Arctic Sound P531

Kolejna ciekawa pozycja to Tryb wyjścia, która pozwala nam wybranie analogowego wyjścia dźwięku oraz ustawienie opcji dodatkowych z nim związanych. Mamy do wyboru m.in. Głośniki 7.1 – w rzeczywistości dzięki czterem przetwornikom możemy mieć realne 5.1, jednak za wirtualizację trybu 7.1 odpowiada procesor sygnałowy DSP. Inną opcją jest 6 głośników, gdzie pojawiają się opcje wzmocnienia niskich częstotliwości oraz zmiany wyjścia centralnego z subwooferem.

Arctic Sound P531

Obok aktywuje się ramka Urządzenie wyjściowe, gdzie mamy dodatkowe ustawienia danej opcji. Po kliknięci Głośność cyfrowa mamy dostęp do ustawień natężenia dźwięku za pomocą suwaków.

Arctic Sound P531

Przejdźmy teraz do zakładki Efekty, gdzie mamy możliwość wyboru otoczenia. Jest to m.in. hala sportowa, jaskinia, audytorium lub hangar. Jak nie wystarczy nam gotowców to możemy za pomocą korektora utworzyć własną konfigurację i zapisać na liście.

Arctic Sound P531

Arctic Sound P531

Kolejna zakładka dotyczy ustawień mikrofonu. Możemy w niej zmienić tonację oraz wyeliminować wokal. Również mamy dostęp do funkcji Magic Voice, która daje nam możliwość modyfikację głosu. Mamy do wybory potwora, postać z komiksu, mężczyznę oraz kobietę. Zabawa tymi ustawieniami przynosi naprawdę wiele śmiechu i zabawy.

Arctic Sound P531

Dodatkowo mamy możliwość na korekcję tonów niskich i wysokich, efekt pogłosu, regulację głośności każdego głośnika, przełączenie w tryb pracy stereo, regulację mikrofonu i wiele innych.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Sroka

  2010-10-26 09:54:22

  Korzystałem kiedyś z podobnych do P531, już teraz nie pamiętam modelu, ale ten pałąk automatycznie dopasowuje się do kształtu i wielkości głowy. Jest to świetna sprawa, bardzo wygodne.
 • Kamirp

  2010-10-26 10:31:21

  Te wibracje na głowie z tego co wiem szybko się nudzą i zaczynają później trochę denerwować. Co do recenzji to brawo dla autora za solidną wiedzę na temat dźwięku i obrazowy opis jego jakości. Sam bym nigdy tyle nie napisał.
 • iight

  2010-10-26 23:23:17

  Fajna recenzja! Dawno nie czytałem nic o słuchawkach, a tym bardziej o produktach Arctica. Cena zabija - jak dla mnie ;(
 • Warwyko76

  2010-10-27 00:11:59

  W podobnej cenie można znaleźć fajny sprzęt bardziej znanych producentów. Pytanie co lepsze? Szkoda, że nie ma porównania.
 • Mikellle

  2010-10-27 22:06:09

  Około 5 lat temu miałem ich chłodzenie na procka, dawało radę :D
 • ~Caal

  2012-03-16 02:39:23

  Posiadam słuchawki p321 i mam z nimi problem mianowicie jakość nagrywania dźwięku jest tragiczna, nie da sie zmienic ustawien w windowsie ( http://www.voila.pl/477/q6zi7/index.php?get=1&f=1 ) pojawia sie pytanie czy to normalne ze jakosc nagrywanego dzwieku jest tak slaba, czy wina lezy po stronie mojego windowsa??

Komentarz 6


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...