» załóż konto» przypomnij hasło

Olbrzym pod mini-ITX?

NZXT Manta – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-01-18 16:32:14

A A A | Wejść na stronę 18788 | Komentarzy 2

NZXT Manta – recenzja obudowy

Firma NZXT dostarczyła nam niewielkiej wielkości obudowę komputerową, która przeznaczona jest dla płyt głównych w formacie ITX. Model ten wyróżnia się na tle konkurencji zakrzywionymi liniami i kolorystyką. Producent podkreśla bardzo dużo możliwości aranżacji okablowania i montażu chłodzenia wodnego. Jak Manta sprawdzi się w praktyce? Czy jest ona warta wydania około 500 złotych? Sprawdziliśmy to. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
wymiary 245 x 426 x 450 milimetrów
waga 7,2 kilograma
format płyty głównej mini-ITX
zatoki w formacie 3,5 cala dwie wewnętrzne
zatoki w formacie 2,5 cala trzy wewnętrzne
karty rozszerzeń dwa sloty
maksymalna wysokość systemu chłodzenia CPU 160 milimetrów
maksymalna długość karty graficznej 363 milimetry
maksymalna długość zasilacza 363 milimetry
wentylacja 2x 140 lub 120 mm z przodu (2x 120 mm w zestawie), 2x 140 lub 120 mm u góry, 1x 120 mm z tyłu (w zestawie)
filtry przeciwkurzowe wyjmowalne
miejsca na chłodnice systemu WC 2x 280 mm z przodu, 1x 120 mm z tyłu
panel I/O dwa porty USB 3.0 u góry, dwa gniazda audio (3,5-milimetrowe mini jacki) u góry
inne osiem gniazd zasilania dla wentylatorów PWM, podświetlany panel tylny

Obudowa Manta przyjechała do nas w sporej wielkości kartonie, na którym znajdziemy trochę zdjęć i informacji o urządzeniu. W komplecie otrzymujemy zestaw niezbędnych akcesoriów, a wśród nich: komplet śrub montażowych (spakowane w osobne torebki w zależności od zastosowania), naklejka z logiem, opaski zaciskowe, ulotka reklamowa oraz Instrukcja obsługi.

NZXT Manta

Pomimo, że obudowa skierowana jest dla użytkowników płyt ITX to robi wrażenie swoimi gabarytami. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Manta swoimi kształtami wzbudzi zainteresowanie każdego. Przeważająca część urządzenia wykonana jest z czarnej blachy o chropowatej fakturze. Mamy tutaj także matowy plastik oraz brak kolorowych wstawek, które dostępne są w innych odsłonach tego produktu. Obudowa waży ponad 7 kilogramów, co oznacza, że jest to produkt solidnie wykonany, a jego konstrukcja jest zwarta.

NZXT Manta

Nietuzinkowy wygląd charakteryzuje klasę Premium, a do takiej właśnie należy NZXT Manta. Mamy tutaj liczne kanty, a panele boczne i front są zakrzywione. Podobnie wygląda top, na którym nie mamy żadnych kratek czy innych wystających dodatków. Jest on jednak zakrzywiony i ma delikatne wgłębienie na środku. Perforację mamy po bokach, a bliżej przodu umieszczono przycisk power, a także dwa porty USB 3.0 i gniazda audio 3.5 mm. Nie ma tutaj przycisku reset i opcji na poszerzenie tych złączy, ponieważ obudowa nie udostępnia zewnętrznych zatok 3,5 lub 5,25 cala na ewentualny panel.

NZXT Manta

NZXT Manta

NZXT Manta

Front został wykonany z jednego kawałka aluminium, a na nim widnieje logo producenta. Po bokach możemy zauważyć liczne otwory wentylacyjne, przez które dwa preinstalowane śmigła z przodu będą pobierały chłodne powietrze z zewnątrz. Pod panelem mamy także filtr przeciwkurzowy.

NZXT Manta

NZXT Manta

NZXT Manta

NZXT Manta

Kiedy spojrzymy na tył Manty to dostrzeżemy, że na górze znajduje się fabrycznie zainstalowany wentylator 120 mm, którego położenie możemy regulować w orientacji pionowej. Obok mamy wycięcie na panel wejść/wyjść płyty głównej, przycisk do obsługi podświetlenia LED, a na dole dwa wykręcane śledzie oraz miejsce na zasilacz.

NZXT Manta

NZXT Manta

NZXT Manta

Obudowa marki NZXT stoi na dwóch płozach, do których przykręcono cztery ogumowane nóżki. Te zapewniają nie tylko bardzo dużą stabilność, ale także zabezpieczają sprzęt przed przesuwaniem się po powierzchni biurka. Pod zasilaczem znajduje się łatwy w czyszczeniu filtr przeciwkurzowy.

NZXT Manta

NZXT Manta

NZXT Manta

Panele boczne w naszym przypadku są wykonane z litej blachy, ale Manta występuje także w opcji z oknem bocznym. Boczne ścianki są bardzo solidnie wykonane i sztywne. Grubość blachy według naszego pomiaru wynosi w tym wypadku 0,8 mm.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • AndiMara

    2017-01-18 16:53:23

    nie rozumiem projektowania tak dużej obudowy dla płyt mini ITX...
  • Fulout

    2017-01-19 16:32:43

    Ostatnio miałem zamiar kupić NZXT S340 ale zrezygnowałem ze względu na brak zatoki 5,25. Bzdurą jest że napędy dvd to relikt przeszłości.

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...