» załóż konto» przypomnij hasło

Stworzona przez niemieckich inżynierów

Nanoxia Deep Silence 1 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-11-19 16:51:32

A A A | Wejść na stronę 53527 | Komentarzy 5

Nanoxia Deep Silence 1 – test obudowy Firma Nanoxia wprowadziła niedawno na rynek nowy model obudowy komputerowej o nazwie Deep Silence 1. Model ten jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, srebrnym, białym i antracytowym. Według zapewnień producenta jest ona połączeniem doskonałego systemu chłodzenia o bardzo niskim natężeniu hałasu, unikalnych funkcji i dużej przestrzeni montażowej. Czy rzeczywiście ten niepozorny z zewnątrz model ma szanse zyskanie zwolenników w naszym kraju? Sprawdziliśmy to.

Nanoxia zapakowała swoją obudowę w bardzo ładne, efektowne graficznie pudełko. Na jego froncie widnieje pokaźne zdjęcie Nanoxia Deep Silence 1, a na odwrocie mamy dziewięć mniejszych fotografii, które prezentują jej najważniejsze funkcje. Na boku umieszczono jeszcze opis w kilku językach.

Obudowa została umieszczona w przeźroczystej folii i styropianowych ochraniaczach, co ma za zadanie uchronić ją przed uszkodzeniem, zarysowaniem czy odciskami palców. W zestawie znajdziemy oprócz samej skrzynki, również niewielki kartonik z następującymi dodatkami: adapter 5,25” na 3,5”, przedłużacz do kabla zasilania P4, śruby montażowe, opaski zaciskowe, cztery gumowe zaślepki, którymi możemy zastąpić te z tyłu obudowy, które są przygotowane do przeprowadzenia wężyków chłodzenia cieczą oraz instrukcję obsługi (bardzo czytelna).

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1 na pierwszy rzut oka przypomina nam produkt Fractal Design, a konkretnie Define R4. Obie oferują prosty, klasyczny kształt i niepozorny front. Jej wymiary to 220 x 517 x 532 mm (szerokość x wysokość x głębokość), a waga wynosi 11,34 kilograma. W środku zmieścimy płytę główna w formacie ATX lub mATX.

Nanoxia Deep Silence 1

W przypadku produktu Nanoxia mamy na froncie parę otwieranych drzwiczek, które otwierają się do prawej strony, co niestety ogranicza możliwość umieszczenia tej obudowy na biurku obok monitora i klawiatury. Od wewnętrznej strony umieszczono na nich pianki tłumiące szum oraz magnesy, które pozwalają na ich wygodne zamykanie.

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1

Za dolnym umieszczono dwa wentylatory 120 mm z łatwo wyjmowanymi filtrami przeciwkurzowymi. Nad nimi mamy trzy wnęki na napędy o wielkości 5,25 cala. Nad nimi znajdują się dwa regulatory do sterowania obrotami nawet sześciu wentylatorów.

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1

Nanoxia Deep Silence 1

Boczne panele są bardzo solidne. Grubość blachy SECC przekracza 0.9 mm. Na ściance głównej znajdziemy dodatkowe miejsce na wentylator 140 mm, którego jednak nie musimy wykorzystać, bowiem jest ono zaślepione litą blachą. Pozwala to na wybór pomiędzy dobrym przepływem powietrza, a lepszym tłumieniem szumów. Niestety wspomniana blacha zbiera odciski palców.

Nanoxia Deep Silence 1

Na górze Nanoxia Deep Silence 1, tuż przy przedniej krawędzi znajduje się osamotniony przycisk Power. Bardziej z tyłu mamy chowany panel I/O, który wyciągamy poprzez naciśnięcie go do środka. Oferuje on dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0 i wejście/wyjście audio. Bardziej z tyłu mamy sporą powierzchnię, którą możemy podnieść o kilka milimetrów do góry za pomocą przełącznika, który umieszczono na lewym panelu. Takie rozwiązanie, o nazwie „Komin powietrza”, ma pozwolić obudowie na „złapanie oddechu”.

Nanoxia Deep Silence 1

Z tyłu obudowy widzimy na dole miejsce na zasilacz. Nad nim mamy siedem slotów na karty rozszerzeń z indywidualnymi zaślepkami. Obok mamy dwa większe otwory do prowadzenia rurek chłodzenia cieczą. Powyżej zamontowano wentylator wyciągowy 140 mm, nad którym znajdziemy dwa kolejne, mniejsze otwory do chłodzenia wodnego.

Nanoxia Deep Silence 1

Na spodzie Nanoxia Deep Silence 1 umieszczono łatwy do wyjęcia filtr przeciwkurzowy od zasilacza oraz cztery stylowe nóżki.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • koziro

  2012-11-20 08:26:39

  Wszystkie fotki macie prześwietlone, niepoprawione graficznie (nawet niektóre są krzywo...).
  Przykład:
  - Wasze - http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/nanoxia/deep-silence_21.jpg
  - 20 sekund roboty w GIMP (obrócenie, wyrównanie poziomów) - http://img853.imageshack.us/img853/6120/deepsilence21.jpg

  Jak już dajecie fotki to postarajcie się chociaż, aby były dopracowane. Bo tak to aż razi w oczy czasami, a jakościowo nie są złe... ;-)
 • RafalC

  2012-11-20 10:34:40

  Dziękuję za uwagę. Zgadzam się w 100% z Twoim zdaniem i będę pracował nad poprawą.
 • koziro

  2012-11-20 18:14:54

  W "trudniejszych przypadkach" pobaw się w kolory-krzywe (tonuj w "miejscach strategicznych" wykresu - na mocnych wzniesieniach lub/i obniżeniach).

  Pozdrowienia od redakcji Overclock.pl ;-)
 • silent

  2012-11-21 18:39:30

  otworki na froncie (po bokach) - wolałbym ażurowe drzwiczki (z filtrem oczywiście) - takie wiatraki i mają zasysać powietrze przez to? to prawie jak przez słomkę
  pal licho, że stylowe (wolałmym ciemne-czarne) nóżki - one są wysokie!
  komin - ciekawe rozwiązanie - jeżeli miałby właściwy wpływ na wyrzut ciepłego powietrza.. no, no...
  sporo miejsca, modułowe sloty na hdd
  opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, gdybym miał wymieniać obudowę - chyba nie znalazłbym lepszej (dla siebie).
  lepsza miałaby jeszcze kluczyk w drzwiczkach i przycisk zasilania za drzwiczkami. i oczywiście ażurowe drzwiczki z filtrem ;)
 • kalafior

  2012-11-30 22:20:44

  Fotki są często raczej NIEdoświetlone.
  Ja polecam lepszy aparat, z lepszą rozpiętością tonalną i dobrym szkłem : )

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...