» załóż konto» przypomnij hasło

IRISNotes 3 – recenzja pióra cyfrowego

Autor: Marcin Turbot | Data: 2018-06-29 16:16:20

A A A | Wejść na stronę 8743 | Komentarzy 0

IRISNotes 3 – recenzja pióra cyfrowego

Kiedy pierwszy raz spojrzałem na urządzenie, które przyszło mi testować od razu wróciły wspomnienia tabletów dla grafików z piórkami do rysowania. Pamiętam, że zawsze chciałem mieć tego typu urządzenie, ale nigdy to marzenie się nie ziściło. Dzisiaj, dzięki uprzejmości firmy IRIS, która specjalizuje się w zakresie skanowania OCR miałem okazję przyjrzeć się ich urządzeniu o nazwie IRISNotes 3. To nic innego jak cyfrowy długopis, którym możemy robić notatki, rysować, szkicować etc. i zapisywać to w postaci cyfrowej. Co więcej do tego wszystkiego nie musimy mieć ze sobą komputera. Ciekawi jesteście jak sprzęt ten sprawdza się na co dzień? Zapraszam do lektury.

IRISNotes 3 został zapakowany w całkiem spore pudełko, w którym zmieszczono sporo dodatków. Na ściankach znajdziemy liczne informacje o produkcie, a także jego specyfikację. Na górze jest przeźroczysta szybka, dzięki czemu możemy zobaczyć sprzęt w jego realnych rozmiarach jeszcze przed zakupem.

Irisnotes 3

W komplecie otrzymujemy cyfrowy długopis z czterema wymiennymi wkładami, moduł o wielkości pendriva, instrukcję obsługi oraz pokrowiec, który sprawdzić się podczas transportowania urządzenia.

Irisnotes 3

Przyjrzyjmy się jednak poszczególnym elementom zestawu. Mamy tutaj długopis, który swoimi rozmiarami niespecjalnie odbiega od znanych nam normalnych długopisów czy piór. Jego obudowa jest plastikowa, a na końcu mamy wystający wkład. Tego możemy wyciągnąć za pomocą specjalnego uchwytu, który oczywiście jest w komplecie. Nie trzeba nic rozkręcać czy też otwierać. Blisko końcówki znajduje się też jeden przycisk. Długopis wyposażono w baterię litowo-jonową 3.7 V.

Irisnotes 3

Irisnotes 3

Moduł, który przypinamy do kartki papieru ma wymiary około 70 x 30 x 10 mm i został wyposażony w port microUSB, za pomocą którego ładujemy go, a także możemy przesyłać zapisane obrazy na komputer. Na froncie widzimy niewielki, bo zaledwie dwulinijkowy wyświetlacz monochromatyczny. Obok niego mamy przycisk, za pomocą pierwszego włączamy zasilanie. Przypomnijmy, że w wersji Air 3 był także drugi guzik do uruchomienia Bluetooth, czyli modułu, którego tutaj zabrakło. W związku z tym nie będzie można korzystać z aplikacji mobilnej i przesyłać do niej tekstu w czasie rzeczywistym. Obudowę wykonano z czarnego tworzywa i metalowej ramki. Na spodzie mamy także klips, który pozwala na przytrzymywanie urządzenia na kartce papieru czy nawet stosie kartek. Warto dodać, że moduł ten ładuje się około 2 godziny i wyposażony jest w baterię litową 3.7 V.

Irisnotes 3

Irisnotes 3

Trzeba przyznać, że oba elementy zestawu prezentują się całkiem dobrze. Producent zadbał o należyte wykonanie i dobrą jakość materiałów. Na plus należy zaliczyć także woreczek, który pozwoli nam wygodnie przenosić sprzęt.

Irisnotes 3

Irisnotes 3

Producent przygotował także dedykowane oprogramowanie do IRISNotes 3. W jego skład wchodzi: MyScript Ink Retriever, MyScript Trainer oraz IRISnotes.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...