» załóż konto» przypomnij hasło

IRISNotes 3 – recenzja pióra cyfrowego

Autor: Marcin Turbot | Data: 2018-06-29 16:16:20

A A A | Wejść na stronę 4753 | Komentarzy 0

Rozpoczęcie przygody z IRISNotes 3 jest banalnie proste i każdy, nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z tym bez większych problemów. Samo pisanie długopisem nie różni się w żadnym stopniu od pisania zwykłym długopisem. Warto jednak pamiętać, żeby palcami nie zasłaniać odbiornika. Korzystanie jest intuicyjne i je oceniam wysoko, warto jednak, żebyście poznali szczegóły pracy z tym gadżetem.

Odbiornik może pracować na jednym ładowaniu około 10 godzin. Długopis bez ładowania jest w stanie wytrzymać nawet do 60 godzin. Kiedy nie korzystamy z niego przechodzi w stan uśpienia (po 15 minutach) i tak może wytrzymać nawet do 60 dni. W pamięci zapisywane może być do 100 stron A4. W przypadku tej wersji algorytm OCR rozpoznaje 22 języki (wersja Air 3 obsługiwała ich aż 30, w tym także polski). Przechodzenie pomiędzy kartkami odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku na obudowie odbiornika.

Irisnotes 3

Do dyspozycji użytkownik ma kilka aplikacji, które może sobie swobodnie pobrać ze strony producenta. Pierwszą z nich jest MyScript Ink Retriever, która pozwala na pobieranie danych z odbiornika i zapisywanie ich na komputerze. Możemy wybrać katalog do którego chcemy zapisywać nasze pliki oraz zdecydować czy po pobraniu mają być automatycznie kasowane.

Irisnotes 3

Za pomocą MyScript Trainer poznamy wszelkie funkcje tytułowego urządzenia, a także będziemy mogli je nauczyć naszego charakteru pisma. Stworzymy profil, który pozwoli lepiej konwertować pismo odręczne do wersji cyfrowej. Program dzieli wyrazy na litery i przypisuje im odpowiednie, wybrane ze słownika. Mamy tutaj możliwość poprawienia tego, co algorytm zrobił, żeby w przyszłości był mniej omylny.

Irisnotes 3

Z kolei IRISnotes to program, który konwertuje zeskanowany tekst na wersję edytowalną. Wcześniej pobiera on skany z odbiornika na komputer. W głównym oknie możemy podejrzeć wszystkie zapisane do tej pory notatki, a także przefiltrować je przy pomocy znaczników. W kwestii konwertowania to mamy do wyboru kilka trybów. Przetworzony tekst możemy od razu skopiować do Worda. W praktyce okazuje się, że algorytm OCR nie sprawdza się zbyt dobrze. Litery pisane odręcznie teoretycznie są rozpoznawalne i przekładane na czcionkę komputerową, ale wkrada się także sporo błędów jak np. wykrywanie nieistniejących znaków. Z drugiej strony aplikacja „uczy się”, więc im więcej próbek otrzyma tym działa skuteczniej i popełnia mniej błędów.

Irisnotes 3

Irisnotes 3

Zapewne wiele osób zastanawia się co w przypadku, kiedy skończą nam się wkłady. Można je kupić np. na Amazonie w cenie około 10 dolarów za 12 sztuk. W Polsce nie udało mi się ich znaleźć. Nie wiem także na ile kartek wystarcza jeden wkład.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum