» załóż konto» przypomnij hasło

Mała? Spójrz do środka.

Fractal Design NODE 304 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-04-07 20:28:32

A A A | Wejść na stronę 106735 | Komentarzy 4


Instalację poszczególnych komponentów rozpoczynamy od umieszczenia płyty głównej na spodzie obudowy. Musimy mieć na niej zamontowany już procesor wraz z chłodzeniem, bowiem później nie będzie możliwości, żeby to zrobić, jeżeli nasz cooler CPU wykorzystuje podstawkę pod backplate. Zmieścimy tutaj konstrukcję o maksymalnej wysokości 165 mm. Dzięki temu, żeby mamy dostęp do płyty zarówno z góry, jak i po bokach to pozwala nam na wygodne podłączenie wszelkich kabli.

NODE 304

Obok umieszczamy zasilacz o maksymalnej długości 160 mm. Najlepiej jeżeli będzie to model z modularnym okablowaniem, żeby w obudowie nie było takiego bałaganu, jak w naszym przypadku.

NODE 304

NODE 304

Za sprawą trzech osobnych tacek na dyski twarde, możemy usunąć jedną z nich bez większych konsekwencji i zainstalować pełnowymiarową kartę graficzną. Dosyć niebezpiecznie wygląda wręcz stykająca się płyta PCB od GPU z zasilaczem - może warto zastanowić się w tym momencie czy nie zastosować jakiejś warstwy izolacyjnej, która uchroniła by sprzęt przed możliwym uszkodzeniem.

NODE 304

NODE 304

Montaż dysków i nośników jest bardzo prosty. Umieszczamy je na białej tacce, którą wcześniej wyjmujemy z obudowy i przykręcamy czterem śrubkami. W przypadku wersji 3,5 cala wykorzystujemy zastosowane przez producenta podkładki antywibracyjne wykonane z gumy, natomiast dla nośników 2,5 cala ich zabrakło.

NODE 304

Po zamknięciu obudowy i uruchomianiu naszego komputera, na froncie zapali się dosyć mocna biała dioda LED, która sygnalizuje aktywne zasilanie.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • t.luk

    2013-04-08 11:35:04

    Świetna obudowa a dzięki możliwości montażu normalnego zasilacza jest idealna do stylowego współczesnego HTPC :) Tylko wiadomo, aranżacja okablowania będzie tutaj wymagała cierpliwości ;)
  • RafalC

    2013-04-08 13:12:37

    oj tak, ostatni raz bawię się w zamykanie obudowy o tych rozmiarach z modularnym zasilaczem ;P
  • Torwald

    2013-04-12 18:37:09

    Świetnie zaprojektowana i przemyślana obudowa.
    Wygląda genialnie, ma masę ciekawych rozwiązań. Brakuje mi tylko filtra przeciwkurzowego z przodu. W mojej Define Mini raz w tygodniu muszę czyścić filtry z przodu, ale ona stoi na panelach w pokoju - może przy takiej obudowie 'salonowej' nie będzie tego problemu.
  • ~Nik

    2015-02-09 13:55:27

    "W przypadku wersji 3,5 cala wykorzystujemy zastosowane przez producenta podkładki antywibracyjne wykonane z gumy, natomiast dla nośników 2,5 cala ich zabrakło."

    Autor nie wpadł na pomysł, dlaczego podkładki można przesunąć do wewnątrz tacki na dysk?

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...