Mała? Spójrz do środka.
Fractal Design NODE 304 – test obudowy
Spis treści
NODE 304 została zapakowana w standardowy, minimalistyczny karton w brązowym kolorze, na którego ściankach umieszczono uproszczone zdjęcie obudowy, nazwę urządzenia oraz wymieniono pokrótce najważniejsze jego cechy. W środku znajdziemy produkt umieszczony pomiędzy dwoma styropianowymi wkładkami w folii, która ma chronić sprzęt przed zarysowaniem i odciskami palców.
W zestawie oprócz instrukcji obsługi znajdziemy również zestaw śrubek montażowych oraz opaski do aranżacji okablowania. Jest to dosyć skromny zestaw dodatków, jednak, jak się okaże dalej w pełni wystarczający.
Projekt Fractal Design wyróżnia się prostą i elegancką stylistyką. Wymiary obudowy wynoszą 250 x 210 x 374 mm, a waga to 4,9 kilograma. Jej front został w całości wykonany ze szczotkowanego aluminium w czarnym kolorze. W prawym dolnym narożniku umieszczono małe logo producenta. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone.
Z drugiej strony nie widzimy standardowej zatoki na zasilacz, ale za to duży grill, za którym zamontowano wentylator wyciągowy 140 mm. Pod nim mamy miejsce na panel I/O płyty głównej, a obok dwa sloty na kartę graficzną PCIe oraz wyprowadzone złącze zasilania.
Na bocznych panelach znajdują się meshowe powierzchnie, które mają zapewnić lepszą wymianę powietrza. Na prawej ściance, blisko przedniej krawędzi zastosowano panel I/O z dwoma portami USB 3.0 i gniazdami audio.
Na spodzie oprócz czterech gumowych, niskich nóżek umieszczono również filtr przeciwkurzowy. Znajduje się on w miejscu pod zasilaczem.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
t.luk
2013-04-08 11:35:04
RafalC
2013-04-08 13:12:37
Torwald
2013-04-12 18:37:09
Wygląda genialnie, ma masę ciekawych rozwiązań. Brakuje mi tylko filtra przeciwkurzowego z przodu. W mojej Define Mini raz w tygodniu muszę czyścić filtry z przodu, ale ona stoi na panelach w pokoju - może przy takiej obudowie 'salonowej' nie będzie tego problemu.
~Nik
2015-02-09 13:55:27
Autor nie wpadł na pomysł, dlaczego podkładki można przesunąć do wewnątrz tacki na dysk?
4