Długodystansowiec?
Enermax Triathlor FC 550 W – test zasilacza
Spis treści
Według informacji prasowych otrzymanych od Enermaxa wynika, że nowe modele Triathlor mają zastąpić na rynku, przecież bardzo udane produkty z serii Pro 82+ oraz Modu 82+. Wraz z premierą nowy zasilaczy, do sprzedaży trafiły tak naprawę dwie serie Triathlor i Triathlor FC. To coś na wzór tego, co robi be quiet! oferując modele z dopiskiem CM i bez niego. W przypadku Enermaxa dopisek FC sugeruje, że dana jednostka została wyposażona w modularny system okablowania.
Podsumowując ze stałą wiązką przewodów mamy dostępne modele Triathlor o mocy 300, 385, 450 i 550 W. Natomiast z odpinanymi kablami przygotowano Triathlor FC o mocy 550 (tego testujemy), 650 i 750 W.
Nowe zasilacze są pakowane w kartonowe pudełka w biało-szarym kolorze. Na ich froncie widnieje zdjęcie urządzenia, logo producenta oraz informacja o mocy jednostki, a także zastosowanym wentylatorze. W tym przypadku będzie to model z serii T.B. Silence. Producent oczywiście nie mógł nie pokusić się o nadrukowanie znaczka, który obrazuje posiadany certyfikat. Tym razem jest to 80Plus Bronze.
Na jego rewersie mamy tabelkę, w której przedstawiono najważniejsze cechy urządzenia, a pod nią umieszczono opis wentylatora, sprawność zasilacza oraz tabelkę ze specyfikacją prądowo-napięciową.
W środku oprócz samego zasilacza, który jest notabene bardzo dobrze zabezpieczony folią bombelkową, mamy również instrukcję obsługi po polsku, cztery śrubki montażowe, dwie opaski na rzep oraz przewód zasilający. Warto zwrócić również uwagę na woreczek materiałowy, w którym umieszczono przewody modularne.
Sam zasilacz jest wykonany bardzo staranie z wysokiej jakości blachy typu SECC o grubości 0.8 mm. Pomalowana została ona na czarny mat, a na jego powierzchni umieszczono złote napisy (czemu nie brązowe?).
Z przodu Triathlora znajduje się powierzchnia o strukturze plastra miodu, złącze zasilania oraz przycisk I/O. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku tej jednostki nie ma funkcji CordGuard (zabezpieczenie przed wypadaniem kabla zasilającego), która była w modelach Pro 82+ i Modu 82+, a także jest dostępna w wyższych seriach. Szkoda.
Z tyłu mamy miejsce do podłączenia modularnego okablowania. Poszczególne gniazda zostały odpowiednio oznaczone i opisane. Oprócz tego mamy tutaj z lewej strony otwór, z którego wychodzi wiązka stała z wtyczkami ATX i EPS.
Na bocznych panelach znajdziemy duży napis z nazwą zasilacza.
Na spodzie umieszczono naklejkę z tabliczką, która prezentuje specyfikację prądowo-napięciową tego modelu. Po równoległej stronie zamontowano wentylator 120 mm, który znajduje się pod grillem, na którego środku umieszczono logotyp Enermaxa. W tym miejscu obecna jest technologia AirGuard, czyli zakrzywienie blachy o 45 stopni wokół śmigieł, co ma pozwolić na zmniejszenie zawirowań powietrza i ograniczenie generowanych szumów.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
michuok
2012-11-24 19:58:13
~greg
2012-11-25 17:29:36
AndiMara
2012-11-27 11:48:52
RafalC
2012-11-28 22:49:54
Fulout
2012-11-28 23:01:34
~Shadow
2012-11-30 22:44:46
6