Zupełna nowość w ofercie
Corsair TX650M – test zasilacza
Spis treści
Zasilacz został zapakowany w czarno-żółte pudełko, które na swoim froncie pokazuje wygląd jednostki oraz informuje nas o najważniejszych cechach urządzenia. Znajdziemy tutaj informację na temat gwarancji o długości 7 lat oraz certyfikatowi 80Plus GOLD. Podkreśla on także zastosowanie japońskich kondensatorów na pokładzie PSU.
Z tyłu, jak i na bocznej ściance zasilacza mamy tabelkę ze specyfikacją prądowo-napięciową TX650M. Dowiadujemy się z niej, że łączna moc zasilacza to 650 W. Mamy tutaj rozkład linii zasilacza. Linia +12 V oferuje prąd 51 A i obciążalność 612 W. Linie +3,3 V i +5 V po 25 A i łączna obciążalność tych dwóch szyn wynosi 130 W.
W pudełku sprzęt został bardzo dobrze zabezpieczony i nie ma niebezpieczeństwa, że ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu. W komplecie poza samym PSI znajdujemy także pendriva 16 GB marki Corsair, opaski samozaciskowe w kolorze czarnym, śrubki montażowe, kabel zasilający i kable modułowe.
Pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy jest długość zasilacza, która wynosi tylko 140 mm, co sprawia, że zmieści się on praktycznie do każdej obudowy (nawet w standardzie mini ITX).
Na froncie znajdziemy wejścia na kable modularne, które zostały odpowiednio opisane, żeby uniknąć błędnego podpięcia wtyczek. Dwa kable dołączone są na stałe: 24 pin ATX oraz 8 pin EPS.
Na górze widzimy wentylator 120 mm, który odpowiada za chłodzenie wnętrza zasilacza. Na środku grilla umieszczono logo Corsaira. Jego prędkość obrotowa regulowana jest automatycznie.
Na spodzie znalazło się miejsce dla tabliczki znamionowej. Z niej dowiadujemy się to, o czym już pisaliśmy czyli maksymalne natężenie prądu, dopuszczalne obciążenia poszczególnych linii i zakres napięć przy jakich pracuje zasilacz.
Z tyłu umieszczono liczne otwory wentylacyjne o strukturze plastra miodu. Poza tym mamy tutaj przycisk I/O oraz gniazdo zasilania.
Po bokach mamy duże logo producenta z oznaczeniem modelu. Nie ma znaczenia, czy jednostkę umieścimy w obudowie wentylatorem skierowanym w dół czy w górę, bowiem logo w obu przypadkach będzie ustawione prawidłowo. Wymiary tej jednostki to 150mm x 86mm x 140mm, a waga wynosi 1,7 kilograma.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~ekoooq
2017-04-12 13:14:19
Przejście z w krótkim czasie z obciążenia np 40% na 100% i z powrotem.
Dzisiejsze zarządzanie energia w CPU i GPU szybko podnosi lub obniża taktowanie, co daje się bardzo we znaki zasilaczom.
~daster
2017-04-13 16:56:49
~snakes
2017-04-13 22:06:54
KarambolX
2017-04-14 14:37:58
4