» załóż konto» przypomnij hasło

Jednostka z 80Plus Platinum

Corsair HX750 – recenzja zasilacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-06-01 14:22:07

A A A | Wejść na stronę 44196 | Komentarzy 1

Corsair HX750 – recenzja zasilacza

Mieliśmy dosłownie kilka dni, żeby przyjrzeć się bardzo ciekawemu zasilaczowi firmy Corsair z serii HX. Model ten oferuje w pełni modułowe okablowanie, wysoką sprawność (certyfikat 80Plus Platinum) oraz wyłącznie japońskie kondensatory mogące pracować w temperaturze do 105 stopni Celsjusza. Dodatkowo producent zastosował tutaj technologię, która zapewnia zupełnie bezgłośną pacę zasilacza, kiedy ten pracuje pod małym i średnim obciążeniu. Dodatkowo w tym artykule pokażemy Wam nowy zestaw kabli Premium indivudal sleeved PSU, które powinny zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Zapraszamy do lektury.


Corsair HX750 przyjechał do nas zapakowany w ciemne pudełko z żółtymi akcentami. Na froncie poza zdjęciem jednostki znajdujemy także informację o jego mocy, 10 latach gwarancji i certyfikacie 80Plus Platinum. W środku poza samym urządzeniem znajdziemy także instrukcję obsługi, kabel zasilający, śruby montażowe, opaski zaciskowe, informację o gwarancji oraz miękką torbę z kablami modułowymi. Zasilacz został dobrze zabezpieczony na czas transportu – umieszczony jest w grubym kawałku pianki.

Corsair HX750

Corsair HX750

Zasilacz został wykonany bardzo starannie i solidnie. Utrzymany jest on w stonowanej kolorystyce, dzięki czemu będzie pasował praktycznie do każdego zestawu. Jego obudowa jest na tyle wytrzymała, że trudno ją zarysować czy zadrapać. Całość ma wymiary 150 x 86 x 180 mm i waży 1,95 kilograma.

Corsair HX750

Na górze widzimy metalowy grill, za którym umieszczono niepodświetlany wentylator o średnicy 135 mm. Na jego środku mamy logo Corsair. Warto podkreślić, że wentylator pracuje w trybie „Zero RPM”, co oznacza, że nie obraca się przy obciążeniu < 40% z temperaturą do 25 stopni Celsjusza w środku. To w praktyce skutkuje tym, że przy niskim obciążeniu sprzęt pracuje pasywnie i jest bezgłośny. Wentylator oznaczony jest jako NR135P (12 V, 0.22 A) i został oparty o łożysko fluid dynamic bearing.

Corsair HX750

Corsair HX750

Z tyłu zasilacza umieszczono złącza zasilania w trzech rzędach. Wszystkie są bardzo dobrze opisane, dzięki czemu unikniemy pomyłki przy podłączaniu. Poza tym widzimy tutaj przełączniki z pojedynczej szyny +12 V na tryb multi. W tym drugim każde złącze posiada ochronę przed nadmiarowym prądem, a limit wynosi dla każdego kabla 40 A. Wydaje nam się, że jednak większość czytelników będzie korzystała z trybu pierwszego, bowiem wtedy zasilacz może dostarczyć 62 A na szynie +12 V przy pełnym obciążeniu.

Corsair HX750

Corsair HX750

Jak już wspomnieliśmy mamy tutaj w pełni modularne okablowanie. Oznacza to, że wszystkie kable znajdziemy w etui, wraz z głównym ATX 24 pin. Poza tym mamy tutaj przewody okrągłe (PCIe, CPU), a także płaskie do urządzeń peryferyjnych. W sumie w zestawie znajdziemy następujące kable:

  • ATX 20+4 pin o długości 610 mm
  • 2x 4+4 EPS o długości 650 mm
  • 2x 6+2 PCIe (2 wtyczki) o długości 775 mm
  • 2x SATA (4 wtyczki kątowe) o długości 800 mm
  • 2x SATA (4 wtyczki) o długości 800 mm
  • 1x Molex (4 wtyczki) o długości 750 mm
  • 1x FDD o długości 101 mm

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Corsair HX750

Jak widzicie mamy tutaj cztery złącza PCIe na dwóch kablach (po 2 na każdym kablu) to z pewnością wystarczająca liczba, chociaż jak ktoś potrzebowałby więcej to już w wersji 850 W mamy 3x 2 wtyczki. Bardzo dobrze, że Corsair przygotował także mieszankę wtyczek SATA w wersji kątowej i prostej. To może pomóc przy podłączaniu poszczególnych podzespołów w obudowie.

Corsair HX750

Model ten posiada także zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, OPP, SCP i OTP. Po krótce wyjaśnimy Wam te skróty:

  • Under Voltage Protection (UVP) - zabezpieczenie pod napięciowe, zadziała jeśli napięcie na którymkolwiek z wyjść nagle spadnie
  • Over Voltage Protection (OVP) - ochrona nadmiarowo napięciowa, zadziała jeżeli napięcie na którymkolwiek z wyjść na wzrośnie powyżej określonej wartości
  • Over Current Protection (OCP) - wyłącza monitorowaną szynę, jeżeli prąd przekracza ustaloną wartości.
  • Over Power Protection (OPP) - zabezpieczenie przeciążeniowe; wyłącza zasilanie, jeśli pobierana moc przekroczy mocy całkowitą zasilacza.
  • Over Temperature Protection (OTP) - zabezpieczenie termiczne, wyłącza zasilacz, gdy temperatura wnętrza PSU osiągnie wartość progową
  • Short Circuit Protection (SCP) - zabezpieczenie przeciwzwarciowe, wyłączy zasilacz, jeżeli wyjście będzie zwarte
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Kamirp

    2017-06-09 09:34:37

    Ten zestaw kabli zdecydowanie za drogi.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum