» załóż konto» przypomnij hasło

Stonowany design

Cooltek U3 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-01-28 12:50:57

A A A | Wejść na stronę 65599 | Komentarzy 2

Cooltek U3 – test obudowy

Firma Cooltek wprowadziła pod koniec zeszłego roku na rynek największy model z serii U, czyli U3. Jest to jedyny model z tej rodziny, gdzie możemy zamontować płytę główną w formacie mATX i ITX. W sklepach znajdziemy tę konstrukcję w kolorze czarnym, czerwonym i srebrnym. Jakie wrażenie zrobiła na nas ta obudowa i czy polecamy jej zakup osobom budującym mały komputer PC, dowiecie się na kolejnych stronach. Zapraszam do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Cooltek U3
Format mATX
maks. długość karty graficznej 260 mm
maks. wysokość chłodzenia CPU 175 mm
Zatoki wewnętrzne 3,5 cala 2
Wentylator w zestawie 1x 120 mm
Sloty PCI 4
Złącza z przodu USB 3.0 x2, Audio x2
Wymiary (szer.x wys.x gł.) 208 x 359 x 270 mm
Waga 3.1 kg

Cooltek U3

Cooltek zapakował swoją obudowę U3 w dosyć małe, ekologiczne opakowanie z czarnymi nadrukami. Znajdziemy na nim szkic urządzenia z przodu i z tyłu oraz dokładny opis poszczególnych elementów. Nie zabrakło również wymienionych najważniejszych cech obudowy oraz nalepki określającej kolor U3. W naszym wypadku jest to czarny model.

Urządzenie zostało dobrze zabezpieczone na czas transportu za pomocą dwóch piankowych otulin i przeźroczystej folii. Pozwala ona na uniknięcie odcisków palców i zarysowań. W komplecie oprócz samej obudowy znajdziemy również zestaw akcesoriów. Widzimy tutaj kilka opasek zaciskowych, wkręty do dysków twardych, osiem gumowych podkładek antywibracyjnych, metalowe podkładki i speaker. Nie zabrakło rzecz jasna instrukcji obsługi.

Cooltek U3

Obudowa po rozpakowaniu na pierwszy rzut oka robi świetna wrażenie. Jej projekt pozwala nam od razu mieć skojarzenia z urządzeniami od Lian Li. U3 zmieści w środku płyty główne mATX, dzięki temu, że pozbawiono ją jakichkolwiek slotów na napędy zewnętrze, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Całość ma wymiary 208 x 359 x 270 mm i waży 2,5 kilograma.

Cooltek U3

Cooltek U3

Zaciekawił nas brak logotypu producenta z przodu obudowy, co jest bardzo często praktykowane przez konkurencję. Mamy tutaj jednak skromny panel I/O z dwoma złączami USB 3.0 i parę gniazd audio. Na górze umieszczono przycisk power podświetlony diodami LED.

Cooltek U3

Cooltek U3

Obydwa boczne panele są wykonane z litej blachy i oferują jedynie niewielkie otwory wentylacyjne blisko frontu.

Cooltek U3

Z tyłu widzimy na samym dole cztery sloty na karty rozszerzeń. Każdy z nich posiada osobną zaślepkę z indywidualną śrubką od przymocowania. Nad nimi umieszczono wentylator wyciągowy 120 mm, który ma usuwać nagrzane powietrze z wnętrza konstrukcji. Został on wyposażony w niewielki przełącznik do regulowania prędkości obrotowej. Mamy do wyboru dwa tryby: szybki i wolny. Na samej górze jest miejsce na zasilacz, który przykręcamy śrubkami. Powinniśmy go zamontować wentylatorem skierowanym ku dołowi, żeby dodatkowo chłodził inne elementy.

Cooltek U3

Cooltek U3

Cooltek U3 ujawnia swoje liczne zatoki do dysków twardych na spodzie. Możemy tam przykręcić jeden nośnik 3,5 cala oraz dwa SSD. Poza tym mamy tutaj cztery nóżki, które powinny tłumić wszelkie drgania.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Francus

  2014-01-31 10:35:19

  noo jak cena w Polsce nie przekraczałaby tych 250-300zł to może bym się pokusił
 • ovpracja

  2014-01-31 10:57:49

  do tego można by zamontować jakies chłodzenie wodne wiec obudowa całkiem spoko

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...