» załóż konto» przypomnij hasło

Czy pasty termoprzewodzące odejdą do lamusa?

Coollaboratory Liquid oraz MetalPad

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-04-20 18:59:09

A A A | Wejść na stronę 76571 | Komentarzy 5


Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to dokładnie to samo co opisany przed chwilą Liquid Pro. Pomimo jego wielkiego sukcesu producent konsekwentnie bada nowe mieszanki termoprzewodzące, czego wynikiem jest właśnie Liquid Ultra. Podobnie jak poprzednik jest wykonany z metalu, jednak nową, charakterystyczną cechą jest nowo opracowana metoda nakładania i usuwania pasty z powierzchni radiatora i procesora. Sama aplikacja pasty jest teraz dziecinnie prosta, dzięki dwóm pędzelkom znajdującym się w komplecie z pastą. Pasta nie wymaga mocnego dociskania, wystarczy nanieść równą warstwę na powierzchnię procesora. Dzięki zwiększeniu spójności pasty, Coollaboratory Liquid Ultra jest teraz także w stanie wypełnić luki o dużych wymiarach.
chłodzenie coollaboratory testy
chłodzenie coollaboratory testy
chłodzenie coollaboratory testy
Poza samą pastą, opakowanie zawiera dwa małe pędzle służące do nakładania, zestaw do czyszczenia i instrukcje. Pasta nadaje się do wszystkich popularnych metali takich jak miedź, srebro, nikiel i tym podobne. Wyjątek stanowi aluminium, na które nie można stosować tego produktu.
chłodzenie coollaboratory testy
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • samsam

  2010-04-20 20:10:11

  Pasta termoprzeowodząca w formie listków - świat idzie do przodu, bardzo ciekawy pomysł :)Ta technologia ciekłego metalu mnie zastanawia - moim zdaniem to jakiś amalgamat, choć producent na pewno tego nie zdradzi...
 • Teejays

  2010-04-20 20:31:45

  Ta pasta, Liquid Ultra przypomina mi część cyborga T-1000 z Terminatora 2. XD Jedyną rzeczą o którą się obawiam jest przewodzenie prądu. Dla wprawionych osób to nie będzie problemem, jednakże "laik" może zakończyć nakładanie pasty spaleniem procesora.
 • maciek

  2010-04-22 08:57:18

  Nie wiem czy pominąłem czytając, czy jest to niedopisane, ale jak zdejmuje się tą folię. Bo wiadomo jak się wygrzeje na procku to sklei go z radiatorem, ale jak ona się potem zdejmuje ?

  Odkleją się, trzeba ją zerwać.
  imo ona jest najlepszym wyborem, tylko muszę wiedzieć jak ją ściągać...
 • Mateusz

  2010-04-22 15:46:25

  Masz rację, nie napisałem. W zestawie dostajemy chusteczki nasączone alkoholem izopropylowym oraz specjalną, twardą gąbkę ścierną do metalu. Musimy płatek oderwać, a następnie mocno zetrzeć, bo jednak sporo zostaje na powierzchni. Po tym najlepiej przeczyścić jeszcze jakimś alkoholem, żeby mikrocząstki nie zostały w szczelinach, pomimo, że to nie przeszkadza, jednak przy testach mogłoby mieć wpływ.
 • maciek

  2010-04-22 16:48:30

  Nie zrozum mnie źle, że ci to wytykam. Po prostu najbardziej zainteresowała mnie ta metoda, bo osiągamy przez to najniższą temp.
  Dzięki za sprostowanie ;]

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...