» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master MasterLiquid Maker 92 – test chłodzenia

Autor: Marcin Rogowski | Data: 2018-01-29 18:03:34

A A A | Wejść na stronę 19870 | Komentarzy 0

Cooler Master MasterLiquid Maker 92 – test chłodzenia

Firma Cooler Master, która od lat zajmuje się produkcją urządzeń peryferyjnych, zasilaczy, obudów i chłodzenia komputerowego dostarczyła do naszej redakcji swój unikalny model coolera o nazwie MasterLiquid Maker 92, który wyposażony jest w dwa wentylatory. Jest to rozwiązanie All in One, gdzie jednak radiator i wentylatory są zamontowane tak samo, jak w przypadku coolera klasy tower. To sprawia, że produkt jest niesamowicie interesujący i budzi wiele emocji. Jeżeli jesteście ciekawi jak tego typu rozwiązanie AiO sprawdza się w praktyce to zapraszamy Was do lektury recenzji tego chłodzenia.


MasterLiquid Maker 92 przyjechał do nas w stosunkowo małym, jak na tego typu urządzenie opakowaniu. Na jego górze mamy logo producenta i nazwę modelu, a na froncie dodatkowo duże zdjęcie schładzacza, pokazujące jego budowę opartą na dwóch wentylatorach. Na boku znajdujemy tabelkę ze specyfikacją techniczną tego modelu. Na pozostałych ściankach umieszczono krótki opis w kilku językach.

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

Po otwarciu pudełka pierwszą rzeczą, którą znajdujemy jest właśnie sam Cooler Master MasterLiquid Maker 92. Został on zabezpieczony za pomocą plastikowej osłony, dzięki czemu nie powinien ulec uszkodzeniu w trakcie transportu. Dalej znajdujemy elementy montażowe, ale wynika z nich, że CM nie wspiera podstawek AMD, a także LGA1366 i LGA775. Zapewne posiadacze płyt głównych z tymi socketami będą rozczarowani. Mamy za to wszystko co niezbędne do instalacji na podstawkach LGA2011 i LGA115x. W skład akcesoriów wchodzą: śrubki, podstawka pod backplate, klipsy, dwa wentylatory 95 x 95 x 25 mm, tubka z pastą termoprzewodzącą i instrukcja obsługi.

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

Radiator już przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie zdecydowanie innego, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Całość ma tutaj wertykalne ustawienie, a wysokość całej jednostki AiO wynosi 167,5 mm. Pompa została tutaj zintegrowana z radiatorem, a nie są to dwa osobne elementy jak w przypadku większości tego typu chłodzeń. Na radiatorze widzimy otwory montażowe, do przykręcenia wentylatorów za pomocą śrubek. Bez nich całość jest naprawdę bardzo cienka.

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

Aluminiowy radiator ma dosyć gęsto ustawione finy, przez co najlepsze jest tutaj wykorzystanie wentylatorów o wysokim ciśnieniu powietrza. Podstawka coolera wykonana została z miedzi i nie jest wyszlifowana na przysłowiowe lustro. Wymiary sprzętu to w pionie: 99,9 x 81,6 x 167,5 mm, a w poziomie: 99,9 x 142 x 118,8 mm.

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

MasterLiquid maker 92

Dwa wentylatory są oznaczone jako FA09025H12LPB i są oparte o sygnał PWM. Ich maksymalna prędkość obrotowa wynosi 2600 RPM.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum