» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master MasterBox MB600L – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2019-01-17 00:42:59

A A A | Wejść na stronę 9224 | Komentarzy 0

Na dole jest miejsce na zasilacz, ale żeby go zamontować musimy odkręcić z tyłu bracket i następnie go wsunąć. Nie jest to możliwe z boku. Nie zmieścimy tutaj także jednostki dłuższej niż 180 mm. Stawiamy go na gumowych, tłumiących wibracje stópkach.

Na odwrocie tacki płyty głównej nie ma zbyt wiele miejsca do aranżacji okablowania. Z naszych pomiarów wynika, że jest tutaj od 12 do 25 mm wolnej przestrzeni. Widzimy na dole dwie tacki na dyski twarde (2x 2,5 cala lub 2x 3,5 cala). Z tyłu tacy płyty głównej nie przewidziano żadnego dodatkowego miejsca na nośnik SSD.

Kiedy jednak spojrzymy na tackę z drugiej strony to widzimy, że tam już znalazło się jedno miejsce na dysk półprzewodnikowy 2,5 cala. Jest do tego przeznaczona specjalna tacka.

Na górze komory zasilacza mamy liczne otwory wentylacyjne oraz większe otwory pomocne przy prowadzeniu kabli.

Z przodu mamy dużo przestrzeni, przez co, jak już wspomnieliśmy wcześniej zmieścimy chłodzenie wodne, a na wentylatorze spokojnie zamontujemy radiator z wentylatorami w systemie push-pull. Śmigła montuje się prosto, ponieważ możemy to zrobić od zewnątrz, poprzez zdjęcie przedniego panelu i ich przykręcenie.

W środku jest ogólnie rzecz biorąc bardzo dużo wolnego miejsca, dzięki czemu spokojnie zmieścimy karty graficzne o długości do 400 mm oraz chłodzenie procesora do wysokości 160 mm.

Montaż podzespołów przebiega całkiem sprawnie. Przepusty dla kabli rozmieszczone są bardzo przemyślanie, dzięki czemu bardzo łatwo ułożyć wszelkie przewody. Wycięcie w tacy płyty głównej pozwala na swobodne przykręcenie coolera bez wyjmowania innych komponentów.

Wentylacja w obudowie nie jest zachwycająca. Mamy tutaj tylko jedno śmigło z tyłu, które podłączane jest bardzo krótkim kablem (może niekiedy nie starczyć). Mamy tutaj mało otworów wentylacyjnych, przez co do środka MasterBox MB600L dostaje się mało powietrza. Głównie mamy tu na myśli wąskie szczeliny po bokach oraz brak jakichkolwiek na górze.

Panele boczne wykonane są z dosyć cienkiej blachy, ale kiedy złożymy już zestaw, to całość trzyma się naprawdę bardzo solidnie i robi dobre wrażenie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...