» załóż konto» przypomnij hasło

Funkcjonalna i bardzo pojemna, ale czy idealna?

CM Storm Trooper – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-11-06 00:11:52

A A A | Wejść na stronę 60835 | Komentarzy 4

CM Storm Trooper – test obudowy Marka CM Storm powstała specjalnie na życzenie graczy, którzy domagali się od Cooler Mastera wprowadzania na rynek coraz to większej ilości gamingowych komponentów. Teraz komputerowi entuzjaście są informowani poprzez prasę o premierach nowych myszek, klawiatur, słuchawek czy też obudów z logiem CM Storm. Jednym z nowszych modeli jest Tooper, czyli sprzęt typu Full Tower, który oferuje kilka nowych i unikalnych rozwiązań, a w dodatku jest bardzo ciekawy wizualnie. Czy urządzenie w cenie ponad 600 PLN jest rzeczywiście tyle warte? Przekonajmy się.

CM Storm zapakował swoją obudowę w duże, bardzo kolorowe pudełko z licznymi informacjami na jego ściankach. Front obejmuje duże zdjęcie obudowy, boki specyfikację techniczną, a z tyłu wymieniono najważniejsze cechy tego modelu. W środku Tooper jest umieszczona w ochronnym worku oraz styropianowych ochraniaczach. Za sprawą takiego zabezpieczenia nie ma w zasadzie możliwości żeby sprzęt uległ uszkodzeniu w czasie transportu.

W komplecie otrzymujemy również kartonik z ośmioma plastikowymi tackami na dyski twarde, które jak wiemy większość producentów od razu montuje w obudowie. Dodatkowa torebka foliowa z akcesoriami mieści: przedłużacza kabla zasilającego 8-pin, śruby montażowe, opaski zaciskowe, speaker oraz szyny do urządzeń 3,5 cala.

CM Storm Trooper

Obudowa na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo nowocześnie. Pomimo, że zastosowano w niej dużo dodatków, które mają nadać jej gamingowy charakter, to nie sądzę, żeby miłośnicy prostolinijnych rozwiązań od razu z niej rezygnowali. Została ona wykonana bardzo szczegółowo, podobnie jak modele Cooler Mastera z serii HAF. Trooper ma wymiary 250 x 605,6 x 578,5 mm i waży aż 13,7 kilograma. Model ten został w całości pomalowany na czarno. Materiałem, który użyto do jego wykonania jest stal (szkielet), plastik (dodatki) oraz mesh na froncie.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Z przodu obudowy widzimy powierzchnię perforowaną, na którą składa się dziewięć wnęk, z czego trzy górne możemy wykorzystać do montażu napędów o wielkości 5,25 cala. Na samym dole znajduje się logo CM Storm, a nad nim zatoka, która umożliwia montaż urządzenia 3,5 cala. Wszystkie możemy wygodnie wyciągnąć bez konieczności demontażu całego panelu frontowego. Na samej górze mamy zatokę hot-swap na dyski 2,5 cala.

CM Storm Trooper

Na górze Trooper znajduje się bardzo rozbudowany panel I/O. Na środku mamy duży przycisk zasilania, a poniżej kontroler obrotów wentylatora z możliwością sterowania oświetleniem w obudowie. Na tej samej wysokości mamy dwie diody informujące o zasilaniu i pracy dysku twardego i przycisk reset. Poniżej umieszczono gniazda audio, port eSATA oraz dwa porty USB 2.0 i dwa USB 3.0.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Trochę bardziej z tyły producent zamontował rączkę do przenoszenia obudowy. Jest ona wykonana ze stali i pokryta warstwą gumy, dzięki czemu cały sprzęt można niezwykle wygodnie przenosić. Na górze umieszczono także filtr przeciwkurzowy, który chroni obudowę przed wprowadzaniem zanieczyszczeń do środka.

CM Storm Trooper

Warto wspomnieć, że na początku nie mogliśmy znaleźć dodatkowych akcesoriów w obudowie i myśleliśmy, że producent po prostu zapomniał o nich. Jak się jednak okazało są one ukryte pod wspomnianą klapką ze srebrnym logiem na froncie.

CM Storm Trooper

Z tyłu na dole mamy miejsce do zamontowania zasilacza, a nad nim w sumie aż 9+1 slotów na karty rozszerzeń, co pozwoli na skorzystanie nawet z konfiguracji quad-SLI lub CrossFire. Mamy tutaj również ciekawy system antywłamaniowy w jednej z zaślepek. Polega ona na poprowadzeniu kabla od myszki czy klawiatury przez specjalne otwory, co w przypadku próby kradzieży wymagałoby po prostu ucięcia kabla lub rozkręcenia obudowy. Na samej górze mamy wentylator wyciągowy 140 mm oraz trzy otwory do prowadzenie wężyków chłodzenia cieczą.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Obydwa boczne panele są symetryczne. Widzimy, że blacha o grubości średniej około 0,83 mm po obydwu stronach jest wypukła. Jednak CM Storm postanowił na lewej ściance zwiększyć ilość meshowej siatki, żeby poprawić przepływ powietrza z tej strony.

CM Storm Trooper

CM Storm Trooper

Na spodzie obudowy mamy kolejne dwa filtry przeciwkurzowe. Dzięki mniejszemu z nich będziemy mogli zamontować PSU wentylatorem skierowanym ku dołowi i mieć pewność, że nie wprowadzi on dodatkowych pyłów do środka Troopera. Poza tym widzimy tutaj cztery gumowe nóżki, na których stoi cała konstrukcja.

CM Storm Trooper

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • AndiMara

  2012-11-06 12:39:57

  Jeśli to co piszą jest prawdą to sobie koniecznie taką sprawie podczas odświerzania komputerka :D
 • ~Xender

  2012-11-06 15:19:13

  Jedna zasadnicza wada to brak nawiewu z przodu. Tylko bokiem na HDD co po gorsza dostęp powietrza do gpu i cpu a szkoda bo buda mega ;/
 • t.luk

  2012-11-07 09:40:58

  @ UP
  Ale w niej chyba można przełożyć te kieszenie tak żeby wiało do środka obudowy?
 • AndiMara

  2012-11-08 12:38:47

  Pewnie, że można :P

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...