» załóż konto» przypomnij hasło

be quiet! Pure Base 600 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-05-28 16:00:28

A A A | Wejść na stronę 16826 | Komentarzy 1

be quiet! Pure Base 600 – test obudowy

Firma be quiet! nieustannie poszerza swoją ofertę. W portfolio znajdziemy nie tylko wydajne chłodzenia, mocne zasilacze, ale także bardzo funkcjonalne obudowy komputerowe. Tym razem przyjrzymy się właśnie modelowi Pure Base 600 w wersji Windows Orange. Jest to produkt należący do bardzo przystępnej grupy cenowej, który ma zapewnić wysoką funkcjonalność bez wydawania fortuny. Jeżeli jesteście ciekawi jak produkt ten sprawdził się w naszych testach i czy warto go kupić to zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Wymiary 470 x 492 x 220 mm (wysokość x głębokość x szerokość)
Waga 8,45 kg
Standard ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Liczba zatok zewnętrznych 5,25” 2
Liczba zatok wewnętrznych 3,5” 3
Liczba zatok wewnętrznych 2,5” 2 + 6* (*w miejscach zatok 3,5”)
Liczba miejsc na karty rozszerzeń 7
Porty panelu przedniego 2x USB 3.0, HD Audio (słuchawki + mikrofon)
Standard zasilacza PS2 ATX (do 210mm)
Zastosowane materiały Stal SECC o grubości do 0,8 mm, Plastik ABS, Nylon (maty wygłuszające), Szkło hartowane o grubości 4 mm (okno)
Chłodzenie (wentylatory) Przód: 3* x 120 mm / 2 x 140 mm (dołączone: 1 x Pure Wings 2 140 mm; *po wymontowaniu zatok 5,25”), Tył: 1 x 120 mm (dołączone: 1 x Pure Wings 2 120 mm), Góra: 3* x 120 mm / 2 x 140 mm (*po wymontowaniu zatok 5,25”)
Chłodzenie (ciecz) Przód: radiator 120/140/240/280*/360* mm (*po wymontowaniu zatok 5,25”), Tył: radiator 120 mm, Góra: radiator 120/240/360* (*po wymontowaniu zatok 5,25”)
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 165 mm
Maksymalne wymiary karty graficznej 280/425* (*po wymontowaniu zatok 3,5”)

Obudowa przyjechała do nas bardzo dobrze zabezpieczona na czas transportu. Nie ma w zasadzie możliwości, żeby cokolwiek się z nią stało w czasie doręczenia. Na pudle znajdziemy kilka istotnych informacji o produkcie, które przekażemy Wam w dalszej części artykułu. Poza tym w komplecie znajdujemy instrukcję obsługi i niezbędne elementy montażowe.

be quiet! Pure Base 600

Obudowa Pure Base 600 po wyjęciu z pudełka od razu rzuca nam się w oczy za sprawą charakterystycznego frontu, a dokładniej wentylacji z przodu i logo producenta. Poza tym mamy tutaj specyficzny kolor pomarańczowy (wersja Orange). Panel przedni jest lity przez co będziemy mieli problem z blokowaniem przepływu powietrza, które jest tłoczone wentylatorami na froncie. Na górze przygotowano dwa miejsca na zatoki 5,25 cala. Nad nimi mamy pod kątem przygotowany panel I/O, co znacząco ułatwia dostęp do wszelkich złączy zarówno z przodu, jak i od góry. Oferuje on przycisk power, diodę LED pracy dysku twardego, przycisk reset, dwa złącza USB 3.0, złącza audio (słuchawki i mikrofon) oraz trójstopniowy przełącznik szybkości obrotowej wentylatorów. Przód mocno przypomina szczotkowane aluminium, ale nim nie jest. Z drugiej strony wyłożony jest cienką i miękką warstwą maty wygłuszającej.

be quiet! Pure Base 600

be quiet! Pure Base 600

Na górze Pure Base 600 mamy jednolitą powierzchnię poza tylną częścią, gdzie znalazły się niewielkie otwory wentylacyjne. Cały top możemy zdjąć, w celu udostępnienia wentylacji dla górnych śmigieł. Niestety nie mamy tutaj filtru przeciwkurzowgo. Przygotowano a to miejsce na instalację chłodnicy o wymiarach 120/240/360 mm. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku wersji na 3x 120 mm będzie niezbędne usunięcie zatok 5,25 cala. Możemy także wykorzystać tutaj konfigurację 2x 140 mm lub radiator o rozmiarze 140 x 280 mm. Górna część obudowy także posiada matę tłumiącą dźwięk. Górna część urządzenia wykonana jest z metalu, a zdejmowany element jest plastikowy.

be quiet! Pure Base 600

be quiet! Pure Base 600

Na panelu roboczym w wersji Window mamy okno. Jest ono wykonane z pokaźnego kawałka hartowanego szkła, którego grubość wynosi aż 4 mm. Panel ten jest lekko przyciemniony. Szkło trzyma się na szkielecie obudowy dzięki czterem kółkom z gumowymi oringami, na których przykręca się bez użycia narzędzi śrubki. Trzeba przyznać, że panel ten jest naprawdę ciężki i należy ostrożnie do zdemontowywać. Co ciekawe widzimy tutaj także otwory na metalowy panel boczny, co świadczy o tym, że ten sam szkielet jest produkowany dla wersji Window i normalnej. Niestety te są widoczne przez szkło, co bardziej wrażliwym może przeszkadzać.

be quiet! Pure Base 600

be quiet! Pure Base 600

be quiet! Pure Base 600

Panel prawy jest w całości płaski i jednolity. Wyposażono go od wewnątrz w matę wygłuszającą. Oczywiście przykręcony jest za pomocą szybkośrubek, które na stałe znajdują się w panelu, przez co nie musimy obawiać się, że je zgubimy.

be quiet! Pure Base 600

Tył Pure Base 600 jest dosyć standardowy. Mamy tutaj miejsce na 120 mm wentylator na górze, panel I/O płyty głównej, na dole siedem slotów na karty rozszerzeń oraz miejsce na zasilacz ATX.

be quiet! Pure Base 600

Na spodzie widzimy cztery pokaźnej wielkości, plastikowe nóżki z gumowymi stopkami, które mają na celu zmniejszyć przenoszenie ewentualnych wibracji. Poza tym na nich skrzynka stoi bardzo stabilnie i trudno ją przesunąć. Oprócz tego mamy tutaj filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem, który możemy łatwo wyjąć i wyczyścić.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Kamirp

  2017-06-09 09:34:53

  Jedna z ciekawszych obudów, jakie są na rynku. Bardzo mi się podoba!

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...