» załóż konto» przypomnij hasło

Avermedia AM310 – test mikrofonu

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-12-01 15:56:25

A A A | Wejść na stronę 11686 | Komentarzy 0

Avermedia AM310 – test mikrofonu

Najróżniejsze treści do Internetu tworzy teraz prawie każdy z nas. Dzięki temu możemy się podzielić swoim zdaniem, wyrazić opinię i przede wszystkim zaistnieć. Użytkownicy streamują na żywo, nagrywają gameplay’e i filmy na YouTube. Do tego wszystkiego niezbędny jest jednak mikrofon. W związku z tym znana nam dobrze firma Avermedia poszerzyła swoją ofertę o mikrofony. My przyjrzymy się w poniższej recenzji wersji pojemnościowej, który jeszcze kilka lat temu był tylko w sferze marzeń. Zobaczcie jak model AM310 sprawuje się w praktyce. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ uniwersalny mikrofon pojemnościowy
Wzór biegunowy kardioid
Szybkość próbkowania 48 kHz
Szybkość transmisji 16-bitowa
Wymagane zasilanie USB (5V DC)
Czułość -60 ± 5 dB (przy 1 kHz, 0 dB = 1 V/u bar)
Pasmo przenoszenia 20–20,000 Hz
Wymiary 90 x 130 x 270 mm

W nowoczesnym pudle przyjechał do nas mikrofonu AM310. Na jego ściankach znajdujemy liczne informacje o produkcie oraz zdjęcia, które prezentują nam kupowane urządzenie. W środku umieszczono wszelkie niezbędne akcesoria, która pozwolą nam na wykorzystanie jego pełnych możliwości.

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Sprzęt ten jest wykonany praktycznie idealnie. Zastosowano tutaj materiały wysokiej jakości, dzięki czemu całość jest solidna i wytrzymała. Design urządzenia także nie budzi zastrzeżeń – kolorystyka jest odpowiednia. Całość wykonana jest z metalu poza drobnymi szczegółami. W oczy rzuca się nie najlepiej zrobione pokrętło do regulacji głośności, które jest na froncie. Pomimo, że wydaje się ono metalowe to jest z plastiku i łatwo to wyczuć.

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Mikrofon wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm, które pozwala na odsłuch nagrywanego materiału w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość korygowania ustawień dźwięku, poziomu głośności naszego głosu i dodatkowych efektów. Jest to bardzo istotne, chociaż chcielibyśmy zobaczyć tryb, który daje nam odsłuch z komputera i naszej mowy.

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Avermedia AM310

Warto powiedzieć sobie kilka słów o możliwościach technicznych mikrofonu, który jest typu pojemnościowego, kardioidalnego. To oznacza, że jest bardziej czuły na dźwięku pochodzące z przodu, przez co jest odporniejszy na dźwięki, które dochodzą z otoczenia. To sprawia, że zapewnia właściwą izolację.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...