» załóż konto» przypomnij hasło

Dwa zasilacze, czternaście dysków...

Antec Nineteen Hundred – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2014-03-18 15:22:35

A A A | Wejść na stronę 48074 | Komentarzy 4

Antec Nineteen Hundred – recenzja obudowy

Firma Antec niedawno wprowadziła na rynek olbrzymią obudowę gamingową o wysokości aż 696 mm, której na pewno nie zmieścimy pod naszym biurkiem. Model ten jest przygotowany do przyjęcia na pokład płyt głównych w standardzie E-ATX, dwóch zasilaczy oraz trzech napędów optycznych. Nineteen Hundred wyróżnia się sześcioma fabrycznie zainstalowanymi wentylatorami 120 mm oraz dostępnością aż dziewięciu slotów na karty rozszerzeń. Minusem, który od razu rzuca się w oczy jest cena wynosząca ponad 900 złotych. Czy rzeczywiście najnowszy produkt Anteca jest wart takiej kwoty? Sprawdziliśmy to.


Pokaż specyfikację

Obudowa Antec Nineteen Hundred
Typ obudowy Big Tower z oknem
Materiał Stal SECC 0.8mm, Mesh, Akryl
Waga 13.2 kg
Wymiary 696 x 223.6 x 555 mm (wysokość x szerokość x długość)
Kolor Czarno - czerwony
Obsługiwane płyty główne E-ATX, ATX, microATX, Mini-ITX, SSI CEB
Miejsce na zasilacze 2x Standardowe ATX
Sloty na karty rozszerzeń 9 sztuk
Chłodzenie 3x 120mm (przód, w zestawie, 1200 obr/min, 18 dBA),2x 120mm (góra, w zestawie, 1200 obr/min, 18 dBA),1x 120mm (tył, w zestawie, 1200 obr/min, 18 dBA), 2x 120mm (klatki HDD, opcjonalnie)
Miejsce na chłodnice wodne 1x 280mm (góra),1x 120mm (tył)
Filtry przeciwkurzowe przód, góra, przy zasilaczu
Miejsca na dyski i napędy 3x 5.25” (zewnętrzne, montaż beznarzędziowy), 12x 3.5” (wewnętrzne, montaż beznarzędziowy), 2x 2.5” (wewnętrzne)
Porty 4x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x Wyjście słuchawkowe, 1x Wejście mikrofonowe
Maksymalna długość karty graficznej 330 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor 175 mm

Opakowanie w którym przyjechała Nineteen Hundred jest pokaźnych rozmiarów i waży w sumie ponad 16 kilogramów. Na froncie, podobnie jak na bocznych ściankach umieszczono zdjęcie obudowy, a na odwrocie liczne fotografie prezentujące jej najważniejsze cechy. Całość jest w środku odpowiednio zabezpieczona na czas transportu za pomocą folii i gąbczastych otulin.

W jednej z zatok dyskowych umieszczono torebkę z akcesoriami. W ich skład wchodzą liczne śrubki montażowe, opaski zaciskowe, trzy przejściówki Molex -> 2-pin i kołki dystansowe. Nie zabrakło także instrukcji obsługi.

Antec Nineteen Hundred

Antec Nineteen Hundred

Cała konstrukcja ma wymiary 696 x 555 x 223,6 mm. Jej design jest raczej prosty, ale na tle konkurencji wyróżnia się bocznym oknem oraz ośmiokątnym frontem.

Antec Nineteen Hundred

Z przodu mamy na górze panel I/O, na który składają się od lewej strony przyciski power, reset, 2x USB 2.0, gniazda audio i 4x USB 3.0. Pod nimi mamy trzy zatoki 5,25 cala. Na samym dole umieszczono duże logo Anteca.

Antec Nineteen Hundred

Antec Nineteen Hundred

Antec Nineteen Hundred

Na panelu roboczym umieszczono okno z pleksi. Widzimy, że blachy są zdecydowanie grubsze niż w konstrukcjach innych producentów.

Po przeciwległej stronie mamy litą blachę. Pod nią znajduje się otwierany w dół panel, który udostępnia nam dodatkowe miejsce na drugi zasilacza oraz sześć dysków twardych. Dostęp do tej komory mamy z jednej i drugiej strony po naciśnięciu przycisku z tyłu. Przypomina nam to rozwiązanie z modelu 900D.

Antec Nineteen Hundred

Częściowo górna część Nineteen Hundred jest perforowana, co pozwala na wyprowadzenie nagrzanego powietrza poza obudowę. Odpowiadają za to dwa wentylatory 120 mm, które zostały zamontowanie pod górną pokrywą. Możemy ją zdjąć poprzez odkręcenie dwóch śrubek z tyłu modelu tego Anteca.

Antec Nineteen Hundred

Z tyłu, w prawym narożniku widzimy cztery kontrolery prędkości obrotowej wentylatorów, które pozwalają na wybór trybu pracy wolno/szybko. Pod nimi znajduje się kolejny 120 mm wentylator wyciągowy, dziewięć slotów na karty rozszerzeń z czerwonymi zaślepkami oraz zatoka na zasilacz.

Antec Nineteen Hundred

Pod nią umieszczono na spodzie filtr przeciwkurzowy, który łatwo można zdemontować i wyczyścić.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~vixix

    2014-03-18 17:50:40

    Można tam upchać rozbudowane systemy chłodzenia cieczą. Od kiedy mam Xigmatek Elysium nie muszę się męczyć i kombinować za każdym razem gdy chcę coś wymienić w środku obudowy. Dodatkowo w budzie można zamontować więcej HDD.
  • KarambolX

    2014-03-19 16:10:25

    Ja mam obudowę full tower (Aerocool Xpredator) a mam w niej płytę ATX (Asus Rampage IV Formula). Inna sprawa że planowałem składając komputer wsadzić tam E-ATX (Gigabyte G1 Assassin 2) ale tej płyty nie mieli na stanie w hurtowni a ja z racji dotacji z Unii nie miałem dużo czasu na czekanie aż się pojawi w hurtownii więc zdecydowałem się na mniejszą płytę ale obudowy już nie zmieniłem ;)
  • ~bolek

    2014-03-20 14:34:03

    Gdyby przednia siatka zamiast koloru zielonego/czerwonego była w jakimś ładnym stonowanym szarym lub granatowym, to bym marzył o kompie wartym tej obudowy :D Podoba mi się bardzo sensowny panel przedni, choć nie pogardziłbym jeszcze jednym miejscem na napęd 5,25".
  • ~nikolaus

    2014-03-20 14:34:32

    Wielkie to to i toporne. Wizualnie wygląda nieźle, tylko te wymiary.
    Zmniejszyć, wywalić okno i wygłuszyć + wyciszyć drgania.

Komentarz 4


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...