» załóż konto» przypomnij hasło

Militarna konstrukcja midi tower

Antec GX700 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-10-21 18:49:28

A A A | Wejść na stronę 42211 | Komentarzy 3

Antec GX700 – test obudowy Firma Antec dostarczyła do naszej redakcji obudowę GX700, która wyróżnia się dwiema cechami. Przede wszystkim oferuje militarny design, który możemy podziwiać przede wszystkim na froncie i górze tej konstrukcji. Po drugie jest stosunkowo tania, jak na produkt dedykowany graczom, bowiem w Polsce jej cena w dniu publikacji niewiele przekracza 200 złotych. Czy w takim razie jest to rzeczywiście urządzenie godne zainteresowania? Zapoznajcie się z naszą opinią.

Antec GX700 została zapakowana w zwykłe, szare pudełko z kilkoma czarnymi obrazkami prezentującymi obudowę. Dowiadujemy się, że sprzęt jest objęty 3-letnią gwarancja, a oprócz tego możemy poznać jej specyfikację.

W środku całość jest umieszczona w ochronnym worku i styropianowych otulinach, co ma zapewnić odporność na porysowania i obicia. Wśród akcesoriów znajdujemy komplet śrub montażowych, dystanse do płyty głównej, opaski zaciskowe oraz instrukcję obsługi.

Antec GX700

Obudowa na pierwszy rzut oka prezentuje się solidnie, elegancko i dosyć prosto. Antec GX700 wyróżnia się wojskową stylistyką, czyli połączeniem koloru czarnego z zielonym i kilku nietypowym dodatkom. Konstrukcja typu midi tower ma wymiary 500 x 200 x 450 mm i waży 6,26 kilograma. W jej środku zmieścimy płyty główne ATX, microATX i Mini-ATX.

Antec GX700

Panel frontowy został wykonany częściowo z plastiku i z metalu. Od góry mamy cztery miejsca na napędy 5,25 cala. Zastosowano przy nich boczne zatrzaski, które są jednym z charakterystycznych elementów tego modelu. Pod nimi mamy przycisk Power, Reset oraz diody sygnalizujące pracę dysku i podłączonego zasilania. Nie zabrakło również loga producenta, które znajduje się na maskownicy przykręconej czterem śrubami. Pod nią mamy filtr przeciwkurzowy mocowany na zatrzask. Za nim możemy zamontować dwa śmigła 120 mm, jednak producent w zestawie nie dał nam tutaj nic od siebie.

Góra Antec GX700 wykonana jest z metalu. Trzy czwarte miejsca zajmuje perforowana powierzchnia za którą zamontowano dwa wentylatory 140 mm, które mają wyciągać gorące powietrze z obudowy. Można je wymienić na chłodnicę 240 mm. Niestety nie uświadczymy tutaj filtru przeciwkurzowego.

Antec GX700

Bardziej z przodu mamy dostęp do dwóch portów USB 3.0, dwóch USB 2.0 i złącz audio. Pod przyciskiem o militarnym kolorze mamy trójstopniowy kontroler obrotów wentylatorów (wyłączone/wolne/szybko).

Antec GX700

Antec GX700

Antec GX700

Na lewym boku mamy perforowaną powierzchnię o wielkości 120 x 120 mm, która pozwala na zamontowanie tutaj jednego śmigła 120 mm. Znajduje się ona na wysokości kart rozszerzeń. Na drugim panelu mamy w całości litą blachę.

Antec GX700

Antec GX700

Antec GX700

Tył obudowy Antec GX700 to raczej standard. Od góry mamy dwa otwory do prowadzenie rurek chłodzenia wodnego z gumowymi przelotami. Dalej zamontowano wentylator wyciągowy 120 mm, przygotowano siedem miejsc na karty rozszerzeń z wyłamywanymi śledziami oraz na samym dole miejsce na zasilacz, który może pracować ustawiony wentylatorem ku dołowi lub ku górze.

Antec GX700

Na spodzie mamy cztery duże nóżki (wysokość ok. 20 mm), które wykonano z plastiku, jednak jak się okazuje nie przenoszą one drgań. Pod zasilaczem mamy filtr przeciwkurzowy, który jest łatwy w demontażu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~jecki

  2013-10-24 16:05:48

  Ostatnio kupowałem obudowę i właśnie szukałem takiej co USB i jacki ma na górze. Obudowa stoi na podłodze i bardzo wygodnie się tego używa.
 • wikingowiec

  2013-10-24 17:48:12

  najlepiej jakby te porty były u góry ale pod kątem - patrz nanoxia
 • t.luk

  2013-10-28 14:41:10

  Tam pod tacką jest jakieś 14-15 mm więc skąd ta "niemożliwość" układania kabli? ;)

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...