» załóż konto» przypomnij hasło

wojownik w nowej szacie

Acutake Air Fighter

Autor: Marek Dżur | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 27435 | Komentarzy 0


Przyszedł czas na instalacje. Co się okazało, mam naprawdę do czynienia z obudową dla ludzi co często wymieniają komponenty. Aby ułatwić im montaż płyty głównej, procesora, pamięci, chłodzenia, za pomocą jednej śrubki odkręcamy blokadę.
Dzięki temu możemy ściągnąć płytę do której przykręcamy płytę główną.

Mamy 6 miejsc na dyski twarde. Każdy dysk ma swoje „saneczki” do których jest przykręcany za pomocą 4 śrubek. Saneczki posiadają podwójne podkładki dzięki którym zapewne cześć drgań zostanie wytłumiona.
Instalacje dysku twardego przebiega bezproblemowo i jest dziecinnie prosta. Polega ona na wsunięciu dysku w wolne miejsce. Na dole pomiędzy zasilaczem, a montażem hdd widzimy uwypukloną nazwę „Nighthawk”. Wentylatory podłączamy za pomocą „złodziejek” molex. Z tyłu widać jak przebiega instancja podświetlenia.
Prezentuje się bardzo ładnie. Do kompletu dodanego do obudowy mogę się jedynie przyczepić do tego, że zabrakło podkładek do montowania płyty głównej i brak choćby najprostszego śrubokręta.
Po zamontowaniu płyty głównej, dysków twardych, zasilacza przyszła kolej na urządzenie 5,25” (zewnętrzne). Okazała się to na początku problematyczne gdyż nie sposób ściągnąć zaślepkę bez ściągania przedniego panela, wg. instrukcji obsługi aby zainstalować napęd optyczny albo inne urządzenie zewnętrzne 5,25” należy ściągnąć przedni panel. Niestety z tym też był problem, gdyż ktoś pochopnie (fabrycznie jak się później okazało) przykręcił boczny prawy bok obudowy z dwóch stron. Z tego powodu jest ograniczony dostęp do zatrzasków na których panel przedni jest zamocowany. Jednak po wielu próbach udało się ściągnąć.
Po ściągnięciu przodu obudowy ściągamy zaślepkę, a przy okazji możemy w końcu odkręcić dwie śrubki które uniemożliwiały ściągniecie prawego boku. Producent zadbał o dużo miejsca w środku obudowy. Jednak karta graficzna HD2900XTX (~31,6 cm) nie zmieści się niestety. Tak przygotowane miejsce nadaje się idealne do wmontowania płyty głównej. Podczas podłączania monitora do karty graficznej złącze weszło na styk.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...