» załóż konto» przypomnij hasło

Pakiet NVIDIA Gelato Pro 2

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 10687 | Komentarzy 0

Pakiet NVIDIA Gelato Pro 2NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, poinformował dzisiaj, że oprogramowanie do renderingu NVIDIA Gelato Pro 2.2, zaawansowane, akcelerowane przez procesor graficzny narzędzie dla profesjonalistów, dostępne jest bezpłatnie do pobrania ze strony www.nvidia.com/gelatozone. Doskonale przystosowane do renderingu treści 3D oraz projektowania, oprogramowanie Gelato Pro zastępuje podstawową wersję Gelato, dostępną uprzednio w firmie NVIDIA.

„Pakiet NVIDIA Gelato Pro 2.2 to niezwykle wydajne, akcelerowane przez procesor graficzny oprogramowanie do renderingu i jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc wspomóc społeczność twórców i udostępnić im to narzędzie bez opłat”, powiedział Dominick Spina, starszy menedżer produktu w oddziale Digital Film Group firmy NVIDIA. „Od tej chwili wszyscy artyści i projektanci wyposażeni w karty graficzne NVIDIA Quadro mogą wzbogacić swoje środowisko produkcyjne o program Gelato Pro – i to bez opłat licencyjnych”.

Gelato Pro 2.2 jest ostatnią wersją oprogramowania do renderingu NVIDIA Gelato. W przyszłości zespoły NVIDIA Gelato i mental images skoncentrują się na rozwoju oprogramowania mental ray, wzmacniając w ten sposób zaangażowanie firmy NVIDIA w akcelerowany sprzętowo rendering.

Gelato to akcelerowane przez procesor graficzny oprogramowanie do renderingu finalnego, służące do tworzenia wysokiej jakości obrazów za pomocą kart graficznych NVIDIA Quadro®. Pierwotnie zaprojektowane do renderingu efektów wizualnych w przemyśle filmowym i telewizyjnym, Gelato jest teraz przystosowane do współpracy z każdym programem 3D, który wymaga zaawansowanego renderingu, a więc także przy tworzeniu gier, w zastosowaniach CAD, projektowania przemysłowego czy w architekturze.

Wśród funkcji obsługiwanych przez renderer Gelato znajdują się zaawansowany antyaliasing, mapowanie przemieszczeń, rozmycie ruchu o wysokiej jakości, powierzchnie dzielone, obsługa krzywych NURBS, cząsteczek i ray-tracingu, oraz efekty oświetlenia globalnego i usuwanie niewidocznych powierzchni. W pełni programowalny plug-in Amaretto firmy Frantic Films zapewnia zaawansowaną funkcjonalność w programie 3ds Max firmy Autodesk, zaś Mango – w programie Maya.

Płatne do tej pory funkcje Gelato Pro 2.2 to silnik ponownego oświetlenia Sorbetto™, rendering równoległy, wielowątkowość, obsługa systemów 64-bitowych oraz funkcji DSO shadeops. Gelato Pro obsługuje także oprogramowanie Shave and a Haircut firmy Joe Alter, przeznaczone do tworzenia efektów włosów i futra, a także aplikacje Maya 8.5 i 3ds Max 9.0, zapewniając ulepszone funkcje renderingu stereo oraz znaczący wzrost wydajności.

NVIDIA Gelato Pro 2.2 obsługuje systemy operacyjne Windows XP i Linux, działając na dowolnym rozwiązaniu graficznym NVIDIA Quadro. Gelato dostępne jest do pobrania ze strony www.nvidia.com/gelatozone. Jako produkt dostępny do pobrania za darmo, NVIDIA nie będzie już rozwijać produktów Gelato i nie będą one objęte wsparciem technicznym.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...