» załóż konto» przypomnij hasło

Hitachi Storage Command Suite

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 13056 | Komentarzy 0

Hitachi Storage Command SuiteHitachi Data Systems, firma zależna Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT) i jedyny dostawca rozwiązań pamięci masowych zorientowanych na usługi (Services Oriented Storage), wprowadziła zunifikowany pakiet zaawansowanego oprogramowania do zarządzania pamięcią masową. Nowa generacja pakietu Hitachi Storage Command Suite łączy zaawansowane zarządzanie danymi i funkcje zabezpieczające w ramach prostego, scentralizowanego interfejsu, który umożliwia klientom znaczne zwiększenie wydajności operacyjnej i odporności na awarie w całym przedsiębiorstwie.
Hitachi Storage Command Suite składa się ze zintegrowanych narzędzi programowych, które pomagają klientom w łatwiejszym zarządzaniu infrastrukturą pamięci masowych oraz zabezpieczeniu zasobów blokowych, plikowych i treści. Jest to szczególnie ważne, ponieważ środowiska pamięci masowych stają się coraz bardziej złożone, a aplikacje korporacyjne muszą działać zgodnie z rygorystycznymi umowami o poziomach usług (SLA). Ze względu na szybki wzrost ilości danych przechowywanych w rozproszonych, pochodzących od wielu producentów infrastrukturach pamięci masowych, przedsiębiorstwa stają w obliczu rosnącego ryzyka i kosztów związanych z dostępnością aplikacji, wydajnością i odzyskiwaniem danych.

Pakiet Hitachi Storage Command Suite łagodzi wiele z tych problemów. Zapewnienia niezakłóconą mobilność danych, zaawansowaną replikację oraz wielowarstwowe usługi administracyjne na poziomie plików, obiektów i bloków. Tym samym radykalnie ogranicza ryzyko i koszty zwykle kojarzone z zarządzaniem pamięcią masową. Hitachi Storage Command Suite oferuje ukierunkowane na aplikacje zarządzanie pojemnością i wydajnością, które obejmuje całą infrastrukturę pamięciową.

„Hitachi nadal toruje drogę do innowacji w korporacyjnej pamięci masowej dzięki zdolności do integracji najbardziej zaawansowanego sprzętu i oprogramowania — powiedział Sean Moser, dyrektor działu Global Software Product Management
w Hitachi Data Systems. — Połączenie platformy Hitachi USP V z oprogramowaniem Hitachi Storage Command Suite oferuje kompleksowe, zorientowane na usługi podejście do zarządzania pamięcią masową i wyprzedza o całe generacje konkurencyjne produkty dostępne dziś na rynku. Utworzenie zunifikowanej puli heterogenicznych zasobów pamięciowych w miejsce odrębnych wysp pamięci masowej może przynieść klientom ogromne korzyści”.


Hitachi Storage Command Suite
Nowy pakiet Hitachi Storage Command Suite składa się z następujących elementów:

Hitachi Replication Manager to nowe narzędzie administracyjne, które konsoliduje i upraszcza replikację danych. Narzędzie umożliwia klientom łatwiejsze zarządzanie docelowymi punktami oraz czasami odzyskiwania danych (Recovery Point Objectives, RPO oraz Recovery Time Objectives, RTO) zarówno w środowiskach mainframe, jak i w systemach otwartych. Dzięki temu organizacje mogą lepiej chronić rosnące zasoby informacyjne
i zapobiegać awariom.

Hitachi Storage Capacity Reporter to nowe oprogramowanie, które tworzy raporty o wykorzystaniu pojemności na poziomie macierzy pamięciowej, hosta
i aplikacji bez korzystania z agentów działających w hostach. Oprogramowanie oferuje bogate funkcje raportowania – w tym widok bieżący i historyczny, prognozowanie i przepowiadanie trendów – oraz możliwość projektowania własnych raportów. Dzięki ulepszonym raportom niestandardowym klienci będą mogli dokładnie dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystywana jest pojemność pamięci masowej.

Hitachi Device Manager to kluczowy komponent nowego pakietu Storage Command Suite. Zapewnia wspólny model konfigurowania i przydzielania pojemności w systemach pamięciowych Hitachi oraz zwirtualizowanej zewnętrznej pamięci masowej. Narzędzia administracyjne i raportujące pomogą klientom w efektywnym zarządzaniu coraz większą ilością pamięci masowej.

Hitachi Tuning Manager to zautomatyzowane, inteligentne narzędzie do zarządzania zasobami pamięciowymi, które mapuje, monitoruje i analizuje ścieżki między aplikacjami a urządzeniami pamięciowymi. Zmodyfikowane pod kątem znacznie większej skalowalności, elastyczności i funkcjonalności, oprogramowanie Hitachi Tuning Manager pomaga administratorom pamięci masowej rozwiązywać problemy z wydajnością. Alarmuje o potencjalnych kłopotach oraz prognozuje wymagania pamięciowe niezbędne do spełnienia umów SLA.

Hitachi Tiered Storage Manager oferuje łatwy w użyciu interfejs do niezakłóconego przenoszenia woluminów danych w celu spełnienia jakościowych wymagań aplikacji. Usprawniając proces migracji danych poprzez integrację funkcji przydzielania pojemności, narzędzie upraszcza zarządzanie wielowarstwową pamięcią masową. Klienci mogą szybko i łatwo dopasowywać wymagania oraz priorytety aplikacji do odpowiedniej warstwy pamięci masowej – w zależności od kosztów i wydajności.

Hitachi Dynamic Link Manager Advanced chroni kluczowe dane przed różnymi awariami – uszkodzeniami dysku twardego oraz innymi usterkami fizycznymi sprzętu. Dzięki ulepszonemu równoważeniu obciążenia, awaryjnemu przełączaniu ścieżek oraz odzyskiwaniu danych klienci zyskują większy stopień dostępności i niezawodności, a jednocześnie mogą zoptymalizować wydajność infrastruktury pamięciowej.

„Niewiele mówi się o tym, jak administratorzy radzą sobie z narzędziami do zarządzania zasobami pamięciowymi — powiedział John Webster, doradca IT w firmie Illuminata. — Administratorzy miewają poważne kłopoty z aplikacjami, które są skomplikowane i opierają się na powtarzalnych, ręcznych procesach. W pakiecie Hitachi Storage Command Suite zrobiono wiele, aby ograniczyć nadmierną ilość działających w hostach agentów monitorujących i raportujących oraz zastąpić archaiczny interfejs wiersza poleceń potężną, zintegrowaną platformą administracyjną”.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...