» załóż konto» przypomnij hasło

AVM udostępnia nowy firmware dla FRITZ

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 12986 | Komentarzy 0

AVM udostępnia nowy firmware dla FRITZFirma AVM, wiodący w Europie producent urządzeń końcowych DSL, regularnie udostępnia darmowy firmware do routerów marki FRITZ! Dzięki aktualizacjom większość spośród 10 mln europejskich użytkowników rozwiązań FRITZ!Box zyskuje dostęp do nowych, zaawansowanych funkcjonalności. Regularne aktualizacje dostarczane przez producenta okazują się być bardzo cenne dla Klientów AVM. Regularnie udostępniane darmowe aktualizacje oprogramowania sprawiają, że użytkownicy rozwiązań FRITZ!Box mają dostęp do nowych, innowacyjnych funkcji przez cały czas, nawet po upływie pięcioletniej gwarancji.
Dzięki temu klienci zyskują nie tylko ulepszenia już dostępnych funkcji, ale także zupełnie nowe funkcjonalności. Wśród najważniejszych nowych funkcji wymienić należy: kontrolę rodzicielską, zdalny dostęp do panelu konfiguracyjnego (modele 7140 i 7170) oraz zwiększoną wydajność DSL. AVM posiada w Europie zarówno dział Badań i Rozwoju (Research and Development), jak również dział Produkcji. „Dzięki temu jesteśmy bliżej klienta i możemy szybko reagować na każdą zmianę na rynku. To daje naszej firmie wyraźną przewagę nad konkurencją, a klienci zyskują obsługę na znacznie wyższym poziomie. Są bardziej zadowoleni z urządzeń”- mówi Kai Allais, Director Sales International w firmie AVM. Nowy firmware przeznaczony jest dla następujących produktów:
-FRITZ!Box Fon
-FRITZ!Box Fon WLAN
-FRITZ!Box Fon WLAN 7170
-FRITZ!Box Fon WLAN 7140

Przegląd niektórych funkcji firmware:
Zdalny dostęp do panelu konfiguracyjnego urządzenia poprzez bezpieczny, szyfrowany protokół HTTPS (Przyjaciele pomagają Przyjaciołom) Dla większości użytkowników FRITZ!Box szybko staje się podstawą ich sieci i komunikacji. Pomimo, iż wszystkie podstawowe funkcje urządzenia są łatwe w użyciu, FRITZ!Box posiada również kilka zaawansowanych cech, które wymagają szerszej wiedzy i umiejętności. W takich przypadkach przydatna może okazać się funkcja zdalnego dostępu, dzięki której właściciel FRITZ!a może pozwolić na zmiany w swoim urządzeniu np. bardziej zaawansowanemu przyjacielowi. Funkcja ta dostępna jest w modelach FRITZ!Box Fon WLAN 7140 oraz FRITZ!Box Fon WLAN 7170.
Mechanizm kontroli rodzicielskiej – ochrona i kontrola najmłodszych Inną funkcją jest kontrolowanie używania internetu przez poszczególne osoby, np. dzieci. Funkcja kontroli rodzicielskiej pozwala rodzicom na określenie czasu i długości surfowania każdego użytkownika komputera. Ograniczenia te mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych dni, np. czas surfowania w weekendy może być dłuższy niż w dni powszednie. Przyjazny środowisku i wydajny energetycznie Tryb Eco pozwala zmniejszyć do minimum ilość zużywanego przez router prądu sprawiając, że urządzenie jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Działanie trybu Eco polega na tym, że moc nadajnika jest zmniejszana, gdy urządzenie nie jest używane. Możliwe jest także jego całkowite wyłączenie np. na noc. Energooszczędność wynika także z bardziej wydajnej strony sprzętowej: FRITZ!Box dostarcza teraz wyczerpujących informacji na temat bieżącego zużycia energii i pozwala na jej łatwe ustawianie. Również wewnętrzny procesor i interfejsy LAN same automatycznie regulują swoje zużycie energii i dostosowują parametry tak, aby oszczędzać energię zawsze, kiedy jest to możliwe.
Zwiększona wydajność DSL Nowy firmware wspiera tryb adaptacji przepustowości i optymalizuje kompatybilność z usługami internetowymi różnych dostawców. Poprawia ponadto wydajność DSL, korzystając z zaawansowanych funkcji zarządzania szerokością pasma, diagnostyki oraz narzędzi raportowania.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...