» załóż konto» przypomnij hasło

MSI MPG Gungnir – obudowy, które trafiają w cel

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2020-07-31 11:11:52

A A A | Wejść na stronę 818 | Komentarzy 0

MSI MPG Gungnir – obudowy, które trafiają w cel

MSI wprowadza do sprzedaży dwie obudowy komputerowe z serii MPG Gungnir. Nowości cechują agresywny wygląd frontu, niewielkie wymiary, szklane panele boczne oraz podświetlenie RGB.
 
Zawsze w cel
Seria obudów Gungnir odnosi się swą nazwą do włóczni nordyckiego boga Odyna. Właściwością tej mitycznej broni było każdorazowe trafienie w cel. Modele MSI MPG Gungnir 110R oraz MPG Gungnir 110M swymi frontami z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami nawiązują do tego oręża.

Nowości MSI są przeznaczone dla osób, którym podobają się geometryczne wzory starszych braci z serii Gungnir 100, ale wolałyby nieco mniejszą obudowę. Gungnir 110R oraz 110M pomimo niewielkich rozmiarów są w stanie zmieścić karty graficzne o długości do 340 mm oraz chłodzenie typu All-in-One o rozmiarze do 360 mm.

Oba modele zostały wyposażone w panele boczne z hartowanego szkła, które eksponują wnętrze komputera, nie ulegają zarysowaniom tak jak tańszy akryl i nie stanowią zagrożenia w razie stłuczenia. W modelu 110R ze szkła została wykonana też część asymetrycznego, przedniego panelu. Z kolei w wariancie 110M w miejscu frontowej szklanej tafli znalazła się kratka z tworzywa, która zwiększa możliwości wentylacji obudowy. W obu przypadkach za przednim panelem umiejscowiono filtr przeciwkurzowy z opcją jego demontażu.

Skuteczne chłodzenie z RGB
Różnice między oboma wariantami obudowy nie ograniczają się do frontu. W Gungnir 110R zamontowano cztery wentylatory 120 mm z podświetleniem ARGB – trzy z przodu i jeden z tyłu. Są one zgodne z systemem MSI Mystic Light. Całość uzupełnia 6-kanałowy kontroler ARGB. Daje on możliwość sterowania dołączonymi wentylatorami oraz pozwala na dołożenie dodatkowych dwóch elementów podświetlenia, takich jak paski LED.

W przypadku tańszego modelu Gungnir 110M nie dołączono kontrolera ARGB, tylny wentylator jest bez diod LED, a trzy frontowe wentylatory otrzymały podświetlenie Auto RGB. Możliwości wentylacji obu modeli można zwiększyć dodaniem dwóch wentylatorów 120 mm pod górnym panelem obudowy. Zmieści się tam też chłodnica o rozmiarze 240 mm, a za ochronę przed kurzem odpowiada montowany magnetycznie filtr.

Gwarancja i cena
MSI oferuje 2-letnią gwarancję producenta na obudowy. Sugerowane ceny detaliczne nowych produktów na polskim rynku wynoszą:
•    MSI MPG Gungnir 110R – 399 zł
•    MSI MPG Gungnir 110M – 349 zł

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...