Kolejny mechanik z Cherry MX Black
Mionix Zibal 60 ? test klawiatury
Firma Mionix ma w swojej ofercie tylko jedną klawiaturę, właśnie Zibal 60. Model ten jest typu mechanicznego i można go bez problemu nabyć w Polsce. Producent deklaruje, że urządzenie to pomimo, że jest prostą konstrukcją to zapewnia doskonałą jakość wykonania i korzystanie z niej to istna przyjemność. Postanowiliśmy sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Zapraszamy do lektury naszego testu.
Pokaż specyfikację 
| Specyfikacja techniczna | |
|---|---|
| Typ przełącznika | Cherry MX black liniowy przełącznik mechaniczny |
| Przełączniki | pokryte 18-karatowym złotem |
| Siła aktywacji | 60 g |
| Kształt klawisza | cylindryczny |
| Skok | 2 mm (maks. dociskanie 4 mm) |
| Długość kabla | 1,55m (pleciony dla lepszej wytrzymałości) |
| Dodatki | Dołączana podkładka pod nadgarstki, Przyciski do sterowania multimediami, Hub Audio i USB 2.0 |
Spis treści
Klawiatura zostaÅ‚a zapakowana w solidne i duże pudeÅ‚ko. W komplecie otrzymujemy skróconÄ… instrukcjÄ™ obsÅ‚ugi, naklejkÄ™ z logo Mionix i Å›ciÄ…gacz do kapsli. Sama Zibal 60 przy pierwszym kontakcie wydaje siÄ™ ciężka. Jej konstrukcja jest bardzo sztywna, bowiem zostaÅ‚a zbudowana na metalowej ramie. Niestety plastik skrzypi, chociaż w dotyku jest przyjemny i trochÄ™ przypomina materiaÅ‚ gumopodobny.
Klawiatura jest wysoka (34,5 mm z tyÅ‚u i 20,5 mm z przodu). Jej szerokość to 445 mm, a dÅ‚ugość 157 mm. Posiada standardowy ukÅ‚ad klawiszy (dÅ‚ugi shift, krótki enter i dÅ‚ugi backspace). Kapsle wykonano z tworzywa ABS, majÄ… cylindryczny ksztaÅ‚t i sÄ… zaokrÄ…glone przy krawÄ™dziach. Ich wysokość jest standardowa dla klawiatur mechanicznych. W komplecie mamy wspomniany klucz do Å›ciÄ…gania nakÅ‚adek.


Na spodzie urzÄ…dzenia mamy cztery gumowe paski przeciwpoÅ›lizgowe. Szkoda, że stopki nie majÄ… jakiegokolwiek materiaÅ‚u, który zapewniÅ‚ by stabilność Zibal 60 na stole czy biurku.


Zastosowany tutaj kabel jest gruby i sztywny (9,2 mm Å›rednicy). Takiego jeszcze nie widzieliÅ›my. Niestety oplot, który tutaj mamy bardzo Å‚atwo uszkodzić już przy mocniejszym wygiÄ™ciu. Jeżeli jednak klawiatura bÄ™dzie caÅ‚y czas staÅ‚a w jednym miejscu, to nie ma siÄ™ czego obawiać. Jego dÅ‚ugość to 1,55 metra. Na koÅ„cu mamy dwa pozÅ‚acane wtyki USB (jeden sygnaÅ‚owy, jeden zasilania hub USB) oraz dwie wtyczki jack 3,5 mm.


Dołączona do zestawu podpórka pod nadgarstki jest wykonana poprawnie. Jej powierzchnia zostaÅ‚a pokryta takim samym materiaÅ‚em co obudowa samej klawiatury, przez co jest przyjemna w dotyku i odporna na Å›cieranie. Niestety widoczne sÄ… na niej odciski palców. Mocujemy jÄ… przy pomocy specjalnych uchwytów od spodu. Na jej spodzie mamy kolejne cztery gumowe stopki, co zapewnia jeszcze wiÄ™kszÄ… stabilność.




19550
3
0
Komentarze
~fil
2016-02-09 19:00:34
~mirek
2016-02-09 19:03:54
~skorpinos
2016-02-09 22:28:54