Ryzyko Asusa z nowym procesorem?
ASUS Memo Pad 10" FHD - recenzja tabletu
Spis treści

Rys. Tablet na "podstawce" dostarczanej w opakowaniu.

Rys. Tablet i pudełko.
Tablet do testów otrzymaÅ‚em w wersji z biaÅ‚ymi "pleckami". Ekran jest mniejszy a caÅ‚ość otacza dość gruba ramka - 21mm. Mimo wykonania w caÅ‚oÅ›ci z plastiku caÅ‚ość jest sztywna, nie zdradza w pierwszym kontakcie jakichÅ› sÅ‚abych punktów. Jest to raczej tablet dla kogoÅ› o dużych dÅ‚oniach. WadÄ… - moim zdaniem - jest bardzo Å›liska powierzchnia. Ten tablet na pewno wypadnie z rÄ…k, to jest tylko kwestia czasu. Zarówno krzywizny, jak i tworzywo predysponujÄ… go do czÄ™stego wypadania z rÄ…k. Przednia szyba nie zapewnia (a ramka mogÅ‚aby być matowa w dotyku) żadnego uchwytu i przy nieco spoconej dÅ‚oni wyÅ›liźnie sie bardzo Å‚atwo.
Tablet zostaÅ‚ chyba tak skonstruowany, że zakÅ‚ada używanie go oburÄ…cz w pozycji poziomej. Włącznik nad napisem ASUS dosiÄ™gamy lewym palcem wskazujÄ…cym trzymajÄ…c tablet poziomo oburÄ…cz. Co wiÄ™cej przycisk regulacji gÅ‚oÅ›noÅ›ci jest wtedy dokÅ‚adnie ... tam gdzie siÄ™ spodziewamy - prawa krawÄ™dź pod prawym palcem wskazujÄ…cym. No i kamerka - przednia i tylnia - celuje w nas tylko w poziomie :). Tablet definitywnie "uÅ‚ożony" pod "poziomÄ…" pracÄ™. OczywiÅ›cie rotacja ekranu dziaÅ‚a bezbłędnie, mówiÄ™ tylko o wyglÄ…dzie i lokalizacji przycisków.

Rys. Lewa węższa strona tabletu: mikrofon, micro-USB 2.0, micro-HDMI - zgodne z HDCP, tacka micro-SIM, slot microSD, wnęka do resetowania (wcisnąć aż do 10s.).

Rys. Prawa strona: line-out, przycisk regulacji głośności

Rys. Z tyÅ‚u prawy górny róg, włącznik. Kamera 5mpix, wyjÅ›cia gÅ‚oÅ›niczków po bokach.



48336
6

23
Komentarze
~andrjz
2013-11-18 16:04:05
~miroq
2013-11-18 16:20:56
Wciąż się zastanawiam czy np. ten tablet czy Samsung Note 10.1 2014. Dlatego z niecierpliwością czekam na testy. I pewnie nie tylko ja.
2013-11-18 20:09:25
2013-11-19 08:55:25
~Krzysiek Podlaski
2013-11-19 19:28:56
Niestety tylko aplikacja Asus Artist, do rysowania .. palcem. Użyłem rysika z tabletu Wacom Bamboo ale nic nie rozpoznał. Więc wnioskuję że potrzeba albo innego rysika, albo .. tylko palec. Poza tym tutaj chyba mamy dwie technologie: ekrany pojemnościowe i oporowe, więc jak znam życie, Note będzie posiadał dodatkową powłokę tak jak tablet HTC Flyer którym kiedyś się bawiłem, miał dodatkową powłokę oraz rysik (z bateryjką, tak jak ten do Wacom'a). Do rysowania tylko prawdziwe tablety do rysowania :) ... plus aplikacja która ma małe "lagi" (jest różnica w szkicowaniu w Adobe SketchBook Pro a Gimpie .. niestety na plus dla tego pierwszego). No i jeśli lag ma być mały a rysunek (a.k.a "płótno") sporych rozmiarów (2000x3000px) to komputer musi być wydajny również. Akurat mam SketchBooka (lincencja dość tania była 550 PLN) i na starym laptopie rotacja płótna jest niemożliwa, zamula kompa, dopiero na nowym obecnym można myśleć o rotacji płótna. Ogólnie.. jeśli cokolwiek chcesz pisać ... tylko NOTE i tablety projektowane z przeznaczeniem do użycia z rysikiem. Niestety.
~bart
2013-12-30 09:01:49
Testowaliście Asus'a memo pad 10" FHD LTE, a nie jak w tytule Asus'a memo pad 10" FHD. Zdjęcia potwierdzają wersje z lte. Między urządzeniami jest wiele różnic nie tylko modem ale procesor układ graficzny.
Więc wydajność nie jest uzyskana na intelu tylko Snapdragon S4 - robi to dużą różnice. Acz kolwiek procesor Intela nie jest zły.
Pozdrawiam
Bart