Układy od ST-Ericsson w Nokiach

Autor: Kamil Zawiślak | Źródło: Engadget | Data: 2011-05-20 14:47:14

A A A | Wejść na stronę 2706 | Komentarzy 0

Układy od ST-Ericsson w Nokiach

W nadchodzÄ…cych produktach Nokii wyposażonych w Windows Phone 7 bÄ™dÄ… montowane ukÅ‚ady SoC od ST-Ericsson. TakÄ… informacjÄ™ potwierdziÅ‚ szef ST-Ericsson Carlo Bozotti. Firma z Genewy bÄ™dzie jednÄ… z dwóch, które bÄ™dÄ… dostarczać "wnÄ™trznoÅ›ci". WyglÄ…da na to, że system od Microsoftu, a części od ST-Ericsson. JeÅ›li pójdzie tak dalej i kolejni, zewnÄ™trzni producenci bÄ™dÄ… mieli swój udziaÅ‚ w urzÄ…dzeniach fiÅ„skiego producenta to warto bÄ™dzie siÄ™ zastanowić; ile bÄ™dzie Nokii w… Nokii? ;-)

Pierwszy ukÅ‚ad jaki zagoÅ›ci w smartfonach Nokia z WP7 to U8500, który wyposażony jest w dwa rdzenie ARM Cortex-A9. Za obróbkÄ™ grafiki bÄ™dzie odpowiadać Mali, ukÅ‚ad dajÄ…cy sobie radÄ™ z wideo w wysokiej jakoÅ›ci, czyli w rozdzielczoÅ›ci 1080p. Owy SoC bÄ™dzie też obsÅ‚ugiwaÅ‚ wyÅ›wietlacze dotykowe typu WXGA o maksymalnej rozdzielczoÅ›ci 1366 x 768 pikseli lub 1280 x 720 pikseli.

Niestety pierwszy smartfon wyposażony w powyższÄ… konfiguracjÄ™ pojawi siÄ™ dopiero w 2012 roku. Z drugiej jednak strony jest może w tym wszystkim pozytywna wieść. Czyżby to byÅ‚y przykÅ‚adowe parametry przyszÅ‚ych produktów Nokii? Dwa rdzenie, HD, wyÅ›wietlacz o takiej rozdzielczoÅ›ci z pewnoÅ›ciÄ… rozpalÄ… nadzieje na jakiÅ› hit, który w koÅ„cu bÄ™dzie mógÅ‚ konkurować z Google lub Apple.

Nokia i Windows Phone 7 - koncept
Nokia i Windows Phone 7 - koncept

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum