TRANSCEND SSD740 ? dyski z funkcjÄ… SATA DevSleep

Autor: Robert Grzyb | Źródło: informacja pras. | Data: 2013-06-10 13:26:30

A A A | Wejść na stronę 5264 | Komentarzy 0

TRANSCEND SSD740 ? dyski z funkcjÄ… SATA DevSleep

Firma TRANSCEND prezentuje SSD740 – nowÄ… seriÄ™ dysków SSD z interfejsem SATA III 6Gb/s. Dyski bazujÄ… na kontrolerze JMF667H firmy JMicron i sÄ… przeznaczone gÅ‚ównie do zastosowaÅ„ profesjonalnych. SprawdzÄ… siÄ™ również w domowych notebookach czy komputerach PC.

Nowa seria dysków TRANSCEND zapewnia odczyt/zapis danych z szybkoÅ›ciÄ… do 530MB/470MB na sekundÄ™. SzybkoÅ›ci odczytu i zapisu próbek plików 4k to kolejno 283 i 267MB na sekundÄ™. Parametry te pozwalajÄ… na sprawne przetwarzanie nieskompresowanych plików wideo czy zdjęć.

SSD740 wspiera funkcjÄ™ SATA Device Sleep (DevSleep), która wyłącza urzÄ…dzenie podłączone do portu SATA, jeżeli w danym momencie jest nieużywane. Dysk jest ponownie bÅ‚yskawicznie włączany, gdy jest potrzebny do pracy. Funkcja ta pozwala na dodatkowÄ… oszczÄ™dność energii, np. w baterii notebooka.

SSD740 dostępne są w trzech wersjach: o pojemności 64, 128 oraz 256GB. Dyski zostały umieszczone w cienkiej obudowie o grubości 7 mm. Waga nośnika to 52 gramy.

SSD740 korzysta z systemu monitoringu pracy noÅ›nika i zapobiegania uszkodzeniom danych S.M.A.R.T., a dodatkowo nad bezpieczeÅ„stwem danych zapisanych na dyskach czuwa system korekcji błędów ECC. OptymalnÄ… pracÄ™ dysku zapewniajÄ… funkcje TRIM oraz NCQ.

Ceny:

Sugerowane ceny brutto dysków z serii SSD740 to 339 PLN za wersjÄ™ 64GB, 555 PLN za wersjÄ™ 128GB oraz 989 PLN za wersjÄ™ 256GB.

Gwarancja:

Prezentowane produkty objęte są trzyletnią gwarancją producenta.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum