Rekord OC na płycie od ASRocka

Osobnik o nazwisku Nick Shih ustanowił kolejny rekord świata w podkręcaniu procesora. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystał do tego konstrukcję firmy ASRock, która jeszcze niedawno stanowiła tylko alternatywę dla Gigabyte, ASUSa czy MSI.
Nowy wynik wynosi 7930,69 MHz i został ustanowiony na procesorze AMD A10-5800K APU przy chłodzeniu ciekłym azotem. Zamontowano go w sockecie FM2 płyty ASRock FM2A85X Extreme6. Dzięki temu użytkownik znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu HWBOT. Sam producent mobo podkreśla zasługi swojego produktu, który wyróżnia się m.in. kondensatorami Premium Gold Caps i cyfrową sekcją zasilania 8+2 Power Phase.
Patrząc na ostatnio pobijane rekordy OC procesorów AMD, jesteśmy pewni, że jeszcze w tym roku przeczytamy o kolejnym. Pytanie tylko na jakiej płycie głównej.




2362
0
Poprzedni
1103
Komentarze